Samsung Galaxy S20+ vs iPhone 11 Pro - porównanie

3 sierpnia 2022 Testy smartfonów

Samsung przedstawiając swój nowy Smartfon Samsung Galaxy S20+ od razu zaczął być porównywany do smartfona od firmy Apple - iPhone 11 Pro. Te dwa smartfony są skazane na długie porównania największy dotychczasowy zakład dwóch marek, które rywalizują ze sobą od kilku lat. Podkreślając Samsunga w tym przypadku, widzimy jego większe zaangażowanie w aparaty i zwiększony czas pracy na baterii, podczas gdy Apple ma oprogramowanie, które konsekwentnie go wyróżnia. 

W dzisiejszym artykule przedstawimy Państwu porównanie Samsunga Galaxy S20+ i iPhone 11 Pro

Projekt i ekran

Estetyka obu modeli jest bardzo różna, podczas gdy w Samsungu Galaxy S20 mamy większą obudowę i 6,7-calowy ekran, a iPhone 11 Pro ma mniejsze ciało, a tym samym z ekranem, który spada do 5,8 cala , Jeśli chodzi o wagę, jest prawie identyczna, 186 gramów dla Galaxy S20 Plus, który ma ekran AMOLED z 525 dpi i iPhone 11 Pro ekran OLED z 488 dpi na wagę 188 gramów.

Na odwrót, projekt obu centrów na szkle i na froncie ekranu Galaxy S20 wyróżnia się na wyeliminowaniu całkowicie ramki i znalezieniu tylko małego otworu centralnego dla aparatu selfie. Tymczasem Apple wciąż stawia na poziom i wykorzystanie ekranu, który nie przekonuje wszystkich użytkowników w równym stopniu

iphone 11

Konfiguracja procesora i układu różnicowego

Zaczynamy mówić o mózgu, który napędza oba smartfony. Samsung Galaxy S20 Plus ma procesor Exynos 990, który mierzy się z A13 Bionic pierwszy taktowany zegarem 2,73GHz, a drugi 2,5GHz, podobne liczby, ale zniuansowane. W jego konfiguracji, różnice są nadal obecne z Samsungiem koncentrując 8GB lub 12GB pamięci RAM wraz z 128GB, 256GB lub do 512GB pamięci masowej, podczas gdy Apple liczy, że potrzebuje 4GB pamięci RAM i pamięci, która zaczyna się od 64GB i idzie do 512GB pamięci wewnętrznej. Biorąc pod uwagę, że za pośrednictwem microSD możemy rozszerzyć pamięć Galaxy S20 do 1 TB.

Aparat fotograficzny

Aparaty fotograficzne stają się coraz ważniejsze w świecie smartfonów, więc zarówno Apple, jak i Samsung z roku na rok skupiają się na ich wyglądzie. Z tyłu Samsunga Galaxy S20 mamy cztery obiektywy, główny to 12MP, przed tym samym numerem i z tą samą przysłoną w iPhone 11 Pro drugi obiektyw ma szeroki kąt, gdzie znów dorównują 12MP, aby uchwycić otwarte przestrzenie.

Teleobiektyw Samsunga tym razem ma 64 MP, a iPhone pozostaje przy 12 Mpx, więc z pewnością Samsung zaoferuje więcej możliwości. Wreszcie, czwarty obiektyw Samsunga to powszechnie uznany czujnik głębi DepthVision - ma to poprawić tryb portretowy i uchwycić więcej informacji. Przedni aparat Samsunga ma 10MP, a Apple 12MP, podkreślając szeroki kąt widzenia, aby uzyskać lepsze selfies - dwie zupełnie różne opcje.

Nagrywanie wideo oferuje nam rozdzielczość 8K w przypadku Samsunga Galaxy S20 Plus, natomiast w iPhone 11 Pro mamy 4K w obu przypadkach ze stabilizacją optyczną i cyfrową, która poprawia nagrywanie za pomocą jego głównego obiektywu lub szerokiego kąta.

samsung s20

Zobacz też: Porównanie iPhone 13 i iPhone 13 Pro

Bateria i łączność

Jeśli spojrzymy na jego baterię, to znajdziemy duży akumulator o pojemności 4500 mAh, który powinien wspierać 6,7-calowego Galaxy S20 Plus, natomiast 3 046 mAh może wydawać się krótkie mimo 5,8-calowego iPhone'a 11 Pro. Jego szybkie ładowanie oferuje nam w przypadku Samsunga 25W, a Apple 18W z ładowarką, którą musimy kupić osobno.

Maksymalna łączność z oboma terminalami do bezprzewodowego ładowania jest odwracalna w Galaxy S20 Plus znajdziemy również NFC , Bluetooth 5 LE i brak audio jack w obu. W przypadku Galaxy S20 Plus możemy kupić wersję z 5G , choć zwiększy to cenę.

Android vs. iOS

Wieczysta dostępność to będzie duża sprawa, zwłaszcza w oparciu o to, co używaliśmy osobiście, i sprawia, że czujemy się bardziej komfortowo. Zarówno Android 10 w Samsung Galaxy S20 z One UI 2.0, najnowsza wersja warstwy Samsunga, w porównaniu do iOS 13 pozwoli nam na korzystanie z naszego telefonu, więc nasza osobista opinia będzie bardzo ważna, aby wiedzieć, co nam się podoba, a więcej korzyści oferuje nam.

Zobacz też: Recenzja Samsunga Galaxy S21 FE

iphone 11

Zobacz także: Który smartfon Samsung Galaxy wybrać? 

Cena i werdykt

Samsung Galaxy S20+ możemy kupić za około 3000zł. iPhone 11 Pro jest dostępny w podobnej cenie, także pozostaje kwestia wyboru z jakim systemem operacyjnym czujemy się lepiej. Obydwa smartfony są z najwyższej półki i na pewno będziemy zadowoleni po zakupie.  

3 sierpnia 2022 Testy smartfonów

0 Komentarze