11 przydatnych aplikacji dla biznesu

9 sierpnia 2022 Porady

Istnieją usługi, które znacznie ułatwiają życie przedsiębiorcom: automatyzują rutynowe procesy, liczą finanse, przypominają o ważnych sprawach. Oto lista 11 aplikacji przydatnych dla biznesu.

1. CamScanner

Aplikacja biznesowa, która zmienia smartfon w przenośny skaner dokumentów. Działa na Androidzie i iOS. Umożliwia skanowanie różnych papierów za pomocą aparatu.

Zeskanowane dokumenty mogą być edytowane, wysyłane za pomocą komunikatora lub poczty elektronicznej, przechowywane w chmurze, faksowane lub drukowane. Możesz również organizować swoje skany w foldery, sortować je według tagów lub daty i wyszukiwać odpowiednie pliki za pomocą słów kluczowych.

smartfon

2. PlanFact

Jest to mobilna wersja serwisu rachunkowości zarządczej i finansowej PlanFact. Pozwala zrozumieć, co dzieje się w firmie, i przeglądać szczegółowe informacje na temat każdej transakcji. A działa to tak samo jak konto osobiste na komputerze.

Usługa pomaga analizować przychody i wydatki firmy oraz zrozumieć, kiedy potrzebne są korekty. W wersji mobilnej można analizować różne części biznesu, podglądać szczegóły transakcji i szybko wprowadzać informacje o płatnościach. A wersja mobilna poinformuje Cię także o tym, kiedy masz lukę w gotówce i przygotuje raporty z kluczowych wskaźników, które pomogą Ci opracować plan finansowy.

3. Trello

Jedna z najpopularniejszych przydatnych aplikacji dla biznesu. Działa online oraz w aplikacjach na Androida i iOS. Serwis przeznaczony jest do zarządzania projektami, ale można w nim również przechowywać informacje, zaplanować niektóre spotkania i tworzyć przypomnienia.

Trello zarządza małymi zadaniami i projektami. Możesz przydzielać zadania wykonawcom (pracownikom) i wyznaczać terminy, sprawdzać wykonanie prac i widzieć na jakim są etapie. Innymi słowy, masz pełną kontrolę nad swoimi pracownikami zdalnymi lub nawet tymi, którzy pracują w biurze, ale często wyjeżdżają w delegacje.

4. Google Drive

Magazyn plików w chmurze, który działa online oraz w aplikacjach na Androida i iOS. Można w nim przechowywać i tworzyć dokumenty, prezentacje, tabele, obrazy i nagrania audio.

Przechowywanie działa, gdy jesteś podłączony do Internetu. Można tam tworzyć i przesyłać dokumenty, edytować je i zapisywać, a także organizować w foldery. Możesz również udostępnić swoje pliki innym użytkownikom - daj im dostęp poprzez link lub e-mail, aby nikt inny nie mógł zobaczyć Twoich dokumentów.

Usługa jest całkowicie bezpłatna. Każdy użytkownik dostaje 15 GB miejsca - wystarczy na długo, nawet jeśli na dysk trafią wszystkie dokumenty firmy.

smartfon

Zobacz także: Chińskie smartfony - czy warto je kupować?

5. Microsoft To Do

To-do planner dla Androida i iOS. Przesyłasz własne zadania i ustalasz terminy, a serwis wysyła przypomnienia, gdy coś trzeba zrobić.

Aplikacja nie tylko powiadamia Cię o zadaniach, ale także dodaje je do listy rzeczy do zrobienia na dany dzień. Możesz również tworzyć powtarzające się zadania, kategoryzować je według kolorów, dodawać notatki i pliki do 25MB. Zadania można udostępnić komuś - na przykład koledze, z którym trzeba iść na spotkanie, lub rodzinie.

6. Blue Mail

Kolejna przydatna aplikacja biznesowa, Blue Mail to klient poczty elektronicznej all-in-one dla Androida i iOS. Zbiera w jednym miejscu wiadomości e-mail ze wszystkich skrzynek pocztowych: Mail, Gmail, Outlook, Hotmail, Yahoo i wielu innych.

Aplikacja pozwala nie tylko na odbieranie maili, ale także na ich grupowanie, tworzenie osobnych grup odbiorców, przeglądanie łańcuchów korespondencji z konkretnymi osobami. Możesz również zaplanować e-maile na później i ustawić powiadomienia, gdy musisz do kogoś napisać.

7. Android Pocket Translator

Android Pocket Translator pozwala na komunikację z partnerami z zagranicy w 100 językach. Wewnątrz zintegrowane są cztery systemy tłumaczeniowe od Google, Yandex, Microsoft i Baidu.

Aplikacja potrafi tłumaczyć tekst i dźwięk. Możesz wybrać język i system, który będzie go tłumaczył. Obsługa jest wystarczająca, aby brać czynny udział w rozmowach z obcokrajowcami.

smartfon

8. MyStore Cash Desk

Mobilna kasa fiskalna dla smartfonów z systemem Android. Działa również zgodnie z nr 54-FZ i pozwala na przyjmowanie płatności, wystawianie paragonów i zarządzanie handlem.

Aplikacja przeznaczona jest dla mobilnych punktów sprzedaży i kurierów. Za jego pomocą można otwierać i zamykać zmiany, rejestrować sprzedaż, skanować kody kreskowe, tworzyć towary i ich metki cenowe oraz importować i edytować listy produktów. Usługa działa nawet bez połączenia z internetem: po ponownym pojawieniu się przekazuje zapisane dane na serwer.

9 sierpnia 2022 Porady

0 Komentarze