Google Pixel 5 vs Google Pixel 4

8 października 2020 Testy smartfonów

Google ma dla nas w sklepie nową maszynę z systemem Android. Znany również jako Pixel 5, najnowszy okręt flagowy firmy został właśnie ogłoszony obok Pixela 4a 5G. Nowy Pixel jest po raz kolejny wymarzonym telefonem dla purystów Androida, ale nie aż tak bardzo dla ćpunów wydajnościowych. Google ma nową strategię dla swojej linii telefonicznej i nie zawiera najlepszego możliwego chipa. Czy ta zmiana jest właściwym posunięciem dla Google? Czas pokaże.

Możesz też przeczytać: vs Google Pixel 4a 5G vs Google Pixel 4a 2 godziny temu, autor: Peter Kostadinov Google Pixel 5 vs OnePlus 8 wczoraj, 8:47, Daniel Petrov Google Pixel 5 vs Samsung Galaxy S20 FE 3 godziny temu, autor: Daniel Petrov Google Pixel 5 vs Apple iPhone 11 2 godziny temu, Preslav Kateliev

Teraz jednak przyjrzymy się porównaniu nowego Pixela 5 i zeszłorocznego Pixela 4. Zaczynając od...

Pixel 5 vs Pixel 4: porównanie designu Google'a jest wyjątkowe w swojej prostocie. Odchodząc od błyszczących wykończeń i kolorów o kapryśnych nazwach, telefony Pixel mają zaniżony wygląd od pierwszego dnia. Największą oznaką ekstrawagancji jest zazwyczaj kolorowy przycisk zasilania i to mówi wiele. Z tego co wiemy do tej pory, największa różnica pomiędzy tymi dwoma telefonami znajduje się z przodu. Wyświetlacz Pixel 5 w końcu rozciąga się aż do górnej części urządzenia z małym otworem na przednią kamerę schowaną w rogu. Niektórzy użytkownicy wolą, aby otwór na dziurkę był w środku, inni w rogu, nie możemy powiedzieć na pewno, który jest najlepszy. Ważne jest to, że stosunek ekranu do ciała jest znacznie poprawiony i Pixel 5 wygląda tak, jakby należał do 2020 roku.

Główna różnica między tylną częścią dwóch telefonów jest bezpośrednio związana z obniżoną ramką z przodu. Ponieważ mieści się w nim uwierzytelnianie biometryczne na Pixel 4, teraz ta rola musi być spełniona przez coś innego, co jest naszym starym przyjacielem czujnik tylnego odcisku palca. Panel tylny może wyglądać podobnie, ale jest jedna duża zmiana wprowadzona do Pixela 5. Podczas gdy Pixel 4 ma z tyłu szkło Gorilla, Pixel 5 ma aluminiową obudowę. I nawet z nim, Google udało się zachować bezprzewodowe ładowanie. Ogólnie rzecz biorąc, nowy Pixel 5 jest logicznym kolejnym krokiem w zakresie projektowania i nadal bardzo podobny do Google.

Oh, ostatnia rzecz, w tym roku nie ma Pixel 5 XL, zamiast tego Pixel 5 dzieli różnicę między Pixel 4 i Pixel 4 XL, jeśli chodzi o rozmiar wyświetlacza.

Pixel 5 vs Pixel 4: porównanie specyfikacji

Bez względu na to, jak dobrze zoptymalizowane jest oprogramowanie, specyfikacje są wciąż bardzo ważną częścią każdego smartfonu. Podpowiedzieliśmy już o nowym kierunku linii Pixel i czego nie można oczekiwać od Pixel 5, jeśli chodzi o SoC, ale teraz przyjrzyjmy się głębiej.

W porównaniu do Snapdragona 855 w Pixelu 4, 765G jest nieco wolniejszy w niektórych zadaniach, ale udaje mu się dorównać wydajności w innych. Jeśli bujasz na jednym z ubiegłorocznych okrętów flagowych, Pixel 5 prawdopodobnie nie jest dla Ciebie, więc porozmawiajmy o słoniu w pokoju, tym chipsecie Snapdragon 765G. Tak, po raz pierwszy, Google nie używa najnowszego Snapdragona z serii 800 do swojej linii premium. To też nie jest precedens, LG zrobiła to samo w tym roku z Velvetem. Ale po co ta nagła zmiana? Cóż, jest kilka czynników. Producenci telefonów wielokrotnie wspominali, że Snapdragon 865 jest szczególnie drogim chipem. To znaczy, że muszą albo podwyższyć ceny, albo obniżyć marżę zysku. Albo jest daleki od ideału. Ale być może ważniejsze jest to, że chipy mobilne osiągnęły wysoki poziom wyrafinowania. Technologia ta jest na tyle dojrzała, że nawet średniotonowe chipy mają dużą wydajność dla większości użytkowników, do tego stopnia, że zalety Snapdragon 865 stają się oczywiste w kilku niszowych przypadkach. Qualcomm wykonał świetny, uniwersalny układ w postaci Snapdragona 765G, zachowując równowagę pomiędzy wydajnością, efektywnością energetyczną, funkcjami i ceną. Dlatego właśnie tak wiele telefonów już z niego korzysta.

W związku z tym nie powinieneś być rozczarowany, że Pixel 5 nie posiada Snapdragona 865. Piksele nie były nigdy topping wykresy porównawcze tak czy inaczej, są inne telefony do patrzeć w kierunku, jeśli potrzebujesz szczytowej wydajności. I nawet bez najwyższej klasy układu scalonego, nadal będziesz mieć łączność 5G, wiesz, ze względu na odporność na przyszłość. Na wypadek gdybyś się zastanawiał, ale te modele mogą pozostać ekskluzywne dla Verizon.Zniknięcie technologii radarowej znanej jako Project Soli z Pixela 5 również zasługuje na uwagę. Wiesz, ten, który pozwala Ci machać rękami nad telefonem w nadziei, że coś się wydarzy. Google dał mu szansę, nie spełnił oczekiwań i wydaje się, że to wystarczyło, aby dostać topór. Ledwo będzie można go przeoczyć.

Szybkie spojrzenie na resztę specyfikacji daje nam znać, że zwykłe aktualizacje są na miejscu: więcej pamięci, więcej pamięci RAM, większa bateria. Tak jak powinno być. Większa bateria jest połączona z zupełnie nową funkcją. Przynajmniej nowa dla linii Pixel. Odwrotne ładowanie bezprzewodowe. Tak, możesz używać Pixela 5 do bezprzewodowego ładowania innych urządzeń. Jest to fajna funkcja, ale nie taka, która zmuszałaby ludzi do modernizacji.

Teraz najważniejszą częścią każdego telefonu Pixel jest aparat...

Pixel 5 vs Pixel 4: porównanie z kamerą

Po raz kolejny, Google trzyma się swojego ulubionego głównego czujnika 12MP. Używał go do Pixel 4, a teraz jest w Pixel 5, jak również. Wydaje się to rozczarowujące, biorąc pod uwagę, że większość producentów przeniosła się do 48, 64, a nawet 108MP, ale to ma sens, gdy myślisz o podejściu Google do kamer. Piksele zależą w dużej mierze od strony obliczeniowej fotografii smartphone, co oznacza skok w liczbie pikseli będzie umieścić ogromne obciążenie układu. I jak już wyjaśniliśmy, nowy Pixel nie będzie miał zbyt dużej wydajności do rzucania. Mając to na uwadze, oczekujemy dość podobnej wydajności pomiędzy dwoma telefonami, jeśli chodzi o jakość obrazu. Mimo to, będziemy musieli poczekać, aż dostaniemy w swoje ręce Pixel 5, aby przetestować je ramię w ramię w rzeczywistym świecie.

Jedną z głównych różnic między Pixel 5 i Pixel 4 w dziale aparatury jest zmiana drugorzędnych aparatów. To, co było teleobiektywem w Pixelu 4, jest teraz ultraszerokokątną kamerą w Pixelu 5. W zeszłym roku, Google upewnił się, aby wyjaśnić, dlaczego myślał, że telefoto jest drogą do przejścia zamiast ultra-szerokokątny, ale to teraz wydaje się być zapomniane i z nowym aparatem można "uchwycić więcej". Nie ma wiele więcej do powiedzenia w tej sprawie, do tej pory wszyscy są zaznajomieni z ultraszerokokątnymi aparatami, inne telefony mają je od lat.

Jeśli chodzi o funkcje oprogramowania, nie ma żadnych różnic między tymi dwoma modelami. Przy tak podobnym sprzęcie, prawie nic nie może dać Pixelowi 5 przewagi. Niezależnie od wersji Google Camera Pixel 5 pochodzi z prawdopodobnie będzie na Pixel 4, jak również wystarczająco szybko. I na większości innych telefonów Pixel, jak również.

Wniosek

O ile zazwyczaj można powiedzieć, że najnowszy model nie jest przeznaczony dla osób, które mają poprzedni, o tyle w przypadku Pixela 5 jest to podwójnie prawdziwe. W tej chwili nie ma prawie żadnego powodu, aby uzyskać Pixel 5, jeśli używasz Pixel 4 lub 4 XL. Ale jeśli przełączasz się ze starszego urządzenia, zwłaszcza takiego, które nie jest z linii Pixel, to Pixel 5 jest bardzo kuszącą ofertą. Najlepsze oprogramowanie, które Google ma do zaoferowania z przyzwoitym arkuszu specyfikacji i rozsądną cenę? Brzmi jak całkiem niezła oferta.

Google odchodzi od segmentu premium w kierunku klasy średniej i to może być najlepsza oferta. Pixel 5 i drugi nowy telefon Google, Pixel 4a 5G, prawdopodobnie dotrze do szerszego grona odbiorców niż wcześniej, co ostatecznie przyniesie korzyści Google. Wydaje się, że taki jest plan, przynajmniej teraz musimy po prostu poczekać i zobaczyć, jak to się skończy. Google Pixel 5 vs Samsung Galaxy S20 FE 3 godziny temu, przez Daniel Petrov Google Pixel 5 wydarzenie uruchomienia na żywo: gdzie oglądać i czego się spodziewać 3 dni temu, 7:45 AM, przez Georgija Zarkova Pixel 5 wycieki w zieleni, wraz z nowym kluczem Google TV Chromecast Sep 24, 2020, 8:29 AM, przez Daniel Petrov Featured aktualizacja Google Pixel 4a (5G) press renderuje wycieki dni przed wydarzeniem Sep 24, 2020, 9:45 AM, przez Joshua Swingle.

8 października 2020 Testy smartfonów

0 Komentarze