LG V30

2 grudnia 2018 Testy smartfonów

LG V30 To urządzenie, które pojawiło się w sprzedaży w drugiej połowie poprzedniego roku. Model posiada wszystkie modne elementy w tym między innymi proporcje ekranu 18 na 9, do tego również podwójny główny aparat z szerokokątnym obiektywem, wydajne podzespoły, które dobrze sobie radzą, czytnik linii papilarnych, rozpoznawanie głosu i twarzy, wodo i pyłoszczelność. To urządzenie, które ma rozwiązania poprawiające jakość kręconych filmów czy nagrywanego dźwięku. Mamy sprzęt, który ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości.

LG V30 – system, procesor, pamięć

Sprzęt pracuje w ramach systemu Android 7.1.2 Nougat. W urządzeniu mamy Snapdragon 835 z ośmioma rdzeniami z układem graficznym Adreno 540. Do tego również 4 GB pamięci operacyjnej i 64 GB pamięci masowej, którą można zwiększyć nawet o 2 TB przez użycie karty pamięci.

LG V30 – wyświetlacz, budowa

Urządzenie otrzymało matrycę 6 cali P-OLED z rozdzielczością 1440x2880 (18:9), które ma świetny wynik ponieważ zagęszczenie 537 pikseli na cal. Zajmuje ponad 81% powierzchni panelu przedniego. Ekran jest pokryty Gorilla Glass 5. Sprzęt mierzy 151,7 mm wysokości, 75,4 szerokości i 7,3 grubości. Waży niecałe 160 gram. Model ten sprzedawany jest w kolorze srebrnym, niebieskim oraz malinowym.

LG V30 test

Aparaty w LG V30

Główny aparat otrzymuje dwie matryce Crystal Clear: 16 Mpx (71 stopni, AF, laserowy AF, EIS, OIS, f/1.6, 2x LED, 8x zoom cyfrowy) i 13 Mpx (120 stopni, AF, f/1.9). Możemy także kręcić filmy w rozdzielczości 3840x2160. Przedni aparat dostaje matrycę 5Mpx z możliwością nagrywania filmów r rozdzielczości Full Hd. Dodatkowo w sprzęcie zastosowane zostały różnorakie rozwiązania techniczne, dzięki którym praca z tym urządzeniem ma być jeszcze bardziej komfortowa, warto zwrócić uwagę na te kwestie. Między innymi funkcja Cine Video, która zwiększa zakres dynamiczny i poprawia kolory. Opcja LG-Cine LOG to filtr do filmów, który przyjmuje różnoraką formę dopasowaną do charkateru tego materiału jaki się nagrywa.

Pojawia się także płynne zbliżenie w trakcie filmowania w ramach systemu Point Zoom, kierunkowe nagrywanie dźwięku, cztery przetworniki Hi-Fi, słuchawki B&O Play, system HDR, rozpoznawanie twarzy i system rozpoznawania głosu. Pojawia się także ochrona przed pyłem oraz ochrona przed wodą można zanurzyć sprzęt do 1,5 m na pół godziny. Poprawiona została interakcja z urządzeniem przez dotyk, urządzenie obsługuje Google Daydream-ready. Jeśli chodzi o inne dodatki wymienić można między innymi: akcelerometr;magnetometr;żyroskop;barometr;czujnik grawitacyjny;czujnik zbliżeniowy;czujnik światła;czujnik efektu Halla;czytnik linii papilarnych;LTE;slot na kartę nanoSIM;Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2.4 i 5 GHz;hotspot Wi-Fi;Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display;Miracast;Bluetooth 5.0 LE;GPS z A-GPS, GLONASS, Beidou;NFC (umożliwia np. płatności mobilne lub szybką wymianę plików między znajdującymi się w pobliżu urządzeniami);port audio jack 3,5 mm do podłączenia słuchawek lub głośnika.LG V30 – bateriaUżyta w sprzęcie bateria otrzymuje pojemność 3300 mAh. Wprowadzony jest tam akumulator litowo – polimerowy i port USB 2.0 typu C. 

2 grudnia 2018 Testy smartfonów

0 Komentarze