Apple iPhone XS - test smartfona

12 grudnia 2018 Testy smartfonów

Firmy Apple chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Ich nowy model, iPhone XS, to kwintesencja nowoczesności. Jest to wydajny i szybki smartfon, zachwycający także swoim wyglądem i wodoszczelnością. Chociaż nie jest wolny bez wad, to ma więcej zalet niż wad.

Poznaj test  iPhone XS.

Plusy 

iPhone XSNajwiększą zaletą  iPhone XS jest wydajność oraz szybkie działanie systemu operacyjnego iOS. Ma on także doskonały wyświetlacz OLED z HDR i 3D Touch, a jego obudowa jest nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale też wodoodporna (do 2 metrów pod wodą do 30 minut) i ma stalowe ramki. Solidna i wygodna konstrukcjaDzięki swojej wielkości (143,6 x 70,9 x 7,7 mm) leży on bardzo dobrze w ręce, do tego jest lekki, waży 177 gramów.

Przekątna ekranu wynosi 5,8 cala. Model XS jest doskonałym wyborem dla osób, które poszukują niedużego smartfona, który jednak ma bogate wnętrze i daje wiele możliwości.  Krawędzie boczne tego telefonu są zaokrąglone, dzięki czemu trzyma się go bardzo komfortowo. 

Chociaż obudowa jest w większości szklana (prawdopodobnie jest to nowe szkło Gorilla Glass 6 lub jego wariant), a jedynie ramki boczne są stalowe, to model  iPhone XS można pochwalić za jego wytrzymałość. Testy użytkowników pokazują, że jest on w stanie przetrwać upadek z wysokości głowy na asfalt - co prawda wiele zależy od kąta padania, typu podłoża i po prostu szczęścia, ale takie testy dają nadzieję na to, że przy pierwszym przypadkowym upuszczeniu smartfon się nie stłucze. 

Doskonały aparat i jakość dźwięku

Doskonały jest także jego aparat, który wyposażony jest w podwójny optyczny zoom, zapewnia stabilny obraz i pozwala na kręcenie filmów w jakości 4K 60 kl/s. Dodatkowo można regulować głębie ostrości zarówno w przednim, jak i w tylnym aparacie. Jakość dźwięku dobiegających z głośnika jest bardzo wysoka.

iphone xs test

Lepsze rozpoznawanie twarzy

W modelu ulepszono technologię TrueDepth Face ID. Rzutnik kropek IR, który umieszczony jest w notchu (wcięcie na górze wyświetlacza, gdzie znajduje się aparat i głośnik). Pozwala on na stworzenie z rysów twarzy trójwymiarowej mapy, dzięki temu tylko użytkownik telefonu ma do niego dostęp. Dodatkowo telefon ma diodę IR, która doświetla twarz wieczorem i nocą. Co ważne, to jest to światło niewidoczne, więc nic nie razi użytkowników w oczy. Technologia pozwala nie tylko na odblokowanie telefonu czy uwierzytelnienie płatności, ale pozwala też na tworzenie "żywych emotek", czyli Animoji.

Podsumowując, plusy  iPhone XS to:

  • wysoka wydajność i szybkość iOS
  • doskonały wyświetlacz
  • wodoszczelna obudowa
  • stalowe ramki obudowy
  • doskonały aparat
  • możliwość regulowania głębi ostrości aparatu
  • doskonała jakość dźwięku
  • możliwość ładowania bezprzewodowego
  • ulepszone rozpoznanie twarzy
  • dobry czas pracy baterii.

Minusy  iPhone XS

Model  iPhone XS nie jest jednak doskonały, jak każdy telefon ma swoje wady. Ładowarka wyposażona w komplecie jest dosyć słaba i chociaż jest możliwość bezprzewodowego ładowania, to zajmuje to trochę czasu. Na szczęście czas pracy na baterii jest całkiem dobry. Chociaż bateria jest niewielka, to zapewnia dłuższy niż można by przepuszczać czas pracy. Model  iPhone XS, tak jak wszystkie inne nowsze iPhony, nie ma wejścia słuchawkowego 3,5 mm, brak też przejściówki słuchawkowej mini jack, a Siri wciąż nie obsługuje języka polskiego.  Za minus może być uważana także cena. Minusy  iPhone XS są to, więc:długi czas potrzebny na naładowaniebrak wyjścia słuchawkowegobrak przejściówki mini jack w kompleciewysoka cenaSiri nie obsługuje języka polskiego.Jak widać, mimo wszystko ma on dużo więcej zalet niż wad. 

12 grudnia 2018 Testy smartfonów

0 Komentarze