Apple iPad 2020 Recenzja

21 października 2020 Recenzje telefonów

Kolejny rok, kolejny budżet na iPada, a ten nowy jest naprawdę trudno się z nim sprzeczać. Jest to najlepsza opcja tabletu dla osób z budżetem, a także jedna z najlepszych opcji dla studentów. iPad 2020 z łatwością poradzi sobie z każdym zadaniem - od pisania esejów i jednoczesnego badania tematów, po gry, edycję wideo, a nawet produkcję muzyki.

iPad 2020 jest też dość wszechstronny, ponieważ obsługuje pierwszą generację ołówka Apple Pencil oraz akcesorium do inteligentnej klawiatury Apple, które dodają mu wiele wrażeń. W tym momencie jedynym znaczącym minusem dla budżetu iPada jest jego przestarzała konstrukcja i koszt jego akcesoriów.

Konstrukcja Apple iPada 2020

Chociaż nowy iPad Air 4 2020 został zaktualizowany o nowy, nowoczesny wygląd podobny do modeli iPad Pro, to nie można powiedzieć tego samego o tym budżecie 2020 iPad. Nadal jest to bardzo przestarzała konstrukcja, z gigantycznymi górnymi i dolnymi ramkami otaczającymi jego nielaminowany wyświetlacz.

Brak laminacji oznacza, że między wyświetlaczem a pokrywającym go szkłem istnieje zauważalna szczelina powietrzna, która jest szczególnie widoczna w wariantach Silver i Gold. Oba warianty posiadają białe ramki, natomiast w wariancie Space Gray czarne ramki, które wtapiają się w czarną szczelinę powietrzną i tym samym ją ukrywają.

Niezależnie od tego, nadal jest to wygodny iPad, który można trzymać i używać, ponieważ jego szklany przód i aluminiowy tył są tak samo dobre jak zawsze. W jego górnej ramce znajduje się dokładnie taka sama kamera FaceTime o rozdzielczości 1,2 megapiksela, jak w zeszłym roku budżetowym iPadzie. Na dolnej ramce znajduje się fizyczny przycisk Home, który jest również czujnikiem dotykowym pierwszej generacji. Na górnej stronie iPada 2020 znajduje się gniazdo słuchawkowe i przycisk zasilania. Po prawej stronie znajdują się dwa przyciski głośności, a po lewej stronie - Smart Connector, który służy do podłączania niektórych akcesoriów klawiaturowych.

Dwa "stereofoniczne" głośniki tego iPada znajdują się na dole, co oznacza, że podczas oglądania treści w trybie poziomym nadal tracimy możliwość korzystania z prawdziwego stereofonicznego dźwięku, ponieważ oba głośniki wystrzelą w prawo. I wreszcie, z tyłu iPada 2020 mamy dumne logo Apple i tę samą 8-megapikselową kamerę główną z zeszłorocznego, budżetowego iPada.

Wyświetlacz Apple iPad 2020

Ten iPad 2020 jest wyposażony w ten sam 10,2-calowy wyświetlacz LCD co w roku ubiegłym. Jest ładny i ostry, ma rozdzielczość 2160 x 1620. Ze względu na proporcje obrazu 4:3 doskonale nadaje się do przeglądania Internetu, pisania esejów i ogólnej wydajności, ale nie jest idealny do oglądania filmów i nagrań wideo. Zazwyczaj są one bardziej odpowiednie dla panoramicznych wyświetlaczy, więc na tym iPadzie trzeba będzie zadowolić się czarnymi pasami nad i pod każdym filmem. Netflix pozwala na powiększanie i powiększanie, co powoduje, że oglądany film wypełnia ekran, ale wtedy nie będzie można zobaczyć całego obrazu.

Jeśli jesteś po prostu tablet do oglądania filmów, to może nie być idealnym rozwiązaniem. Ale jeśli chcesz wysoki wyświetlacz dla lepszej wydajności i przeglądania pulpitu - może być.

Choć wyświetlacz iPada 2020 może być bardzo jasny, to jednak jest on również bardzo refleksyjny, przez co szczególnie trudno go zobaczyć w słońcu. Jednak w pomieszczeniach zamkniętych, nawet jeśli nie został on jeszcze zaktualizowany w stosunku do zeszłorocznego budżetu iPada, to i tak z przyjemnością można na niego patrzeć i wchodzić w interakcje.

Podobnie jak w 2019 10,2-calowy iPad, nie ma wsparcia True Tone, który jest funkcją, która dostosowuje kolor i intensywność ekranu, aby lepiej dopasować do otoczenia i uczynić go bardziej naturalnym, aby patrzeć, ale ma Night Shift. Funkcja ta dostosowuje temperaturę barwową wyświetlacza tak, aby wyświetlał się on "cieplej" w nocy, co podobno jest mniej obciążające dla oczu.

Oprogramowanie i wydajność Apple iPada 2020

Ten iPad 8. generacji jest wyposażony w iPada 14. generacji, więc jest kilka nowych, ekscytujących funkcji do sprawdzenia. Widżety na ekranie głównym zostały przeprojektowane tak, aby wykorzystać duży ekran, na którym wyświetlanych jest więcej informacji niż poprzednio, a kilka z nich można układać jeden na drugim w celu uzyskania szybkiego dostępu.

Aplikacje, takie jak Pliki i Zdjęcia, są teraz także lepiej zaprojektowane pod kątem tej formy, a sportowe paski boczne i rozwijane menu zapewniają bardziej intuicyjną obsługę przypominającą komputerową, a nie są jeszcze wyposażone w interfejs przeznaczony dla iPhone'a.

Prawdopodobnie najbardziej zauważalną nową funkcją, Scribble, jest ołówek Apple Pencil. Pozwala ona użytkownikom Apple Pencil pisać z nim w dowolnym polu tekstowym, zamiast przełączać się między Apple Pencil i klawiatury ekranowej. Na przykład, podczas przeglądania Safari, można teraz po prostu pisać ręcznie coś w pasku wyszukiwania z ołówkiem Apple Pencil, a to będzie dokładnie przekształcony w pismo. Używam słowa "dokładnie", ponieważ próbowałem celowo pisać kurczaka scratch i Scribble nadal rozpoznał słowa doskonale, i był szybki, aby przekonwertować je na pismo.

Co do ogólnej wydajności tego iPada, to jest imponujący, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego cenę. To teraz rocks Apple A12 Bionic chip, który został po raz pierwszy wprowadzony w 2019 roku na iPhone XS serii. To przewyższa wszystkie inne tablety w tym przedziale cenowym, i, jak wspomniano wcześniej, może obsłużyć prawie wszystkie zadania, które mogą chcieć zrobić na iOS. Aplikacje do edycji wideo, takie jak LumaFusion, działają doskonale, podobnie jak wiele innych profesjonalnych aplikacji na iPada. Adobe Photoshop, Affinity Designer dla iPada i ProCreate są dostępne tutaj, a nie na tabletach z systemem Android, co warto rozważyć, jeśli jesteś typem kreatywnym. I znów, wszystkie one działają tak samo sprawnie na tym niedrogim iPadzie, jak na iPadach Air i iPadach Pro. Ale, oczywiście, możesz napotkać pewne ograniczenia, takie jak liczba warstw wideo, które można edytować w tym samym czasie, lub jak wiele warstw obrazu można utworzyć w ProCreate. Te liczby będą niższe na tym budżetowym iPadzie.

Wreszcie, wielozadaniowość nie zmieniła się tak naprawdę na iOS 14. Można uruchomić dwie aplikacje obok siebie (które Apple nazywa Split View), a trzeci w oknie pop-up (Slide Over). Wideo można dodatkowo odtwarzać w trybie picture-in-picture, który jest m.in. obsługiwany przez Netflix, Safari i YouTube Premium.

Głośniki, porty i czujnik linii papilarnych Apple iPad 2020

Jakość mówcy jest dla mnie ważna i jestem pewien, że jest ona ważna dla wielu z was. Tym razem jestem trochę rozczarowany tym, jak brzmią głośniki na iPadzie 2020, i to nie tylko dlatego, że oba są na dole tabletu.

Chociaż są one prawdopodobnie te same głośniki z zeszłorocznego budżetu iPad, po prostu nie trzymać tak dobrze w 2020 roku. Wraz z tym iPadem I've been using the Samsung Galaxy Tab S6 Lite, który jest również budżet 2020 tablet, i to nie tylko ma każdy głośnik po innej stronie tabletu, ale brzmią one znacznie pełniejsze i bogatsze. Ten iPad głośniki w porównaniu są zbyt malutkie i brak ciosu przyszedłem oczekiwać nawet od tańszych tabletów w bieżącym roku.

Jeśli chodzi o porty, to otrzymujemy gniazdo słuchawkowe i port Lightning. To może być ostatni iPad, który posiada gniazdo słuchawkowe, przy okazji, ponieważ nawet nowy iPad Air 4 już nie ma. Jak wspomniano wcześniej, mamy również Smart Connector do użytku z niektórych klawiatur, takich jak Apple Smart Keyboard i Logitech Combo Touch Keyboard Case. Ta ostatnia ma nawet gładzik, więc jeśli chcesz zmienić iPada 2020 w urządzenie podobne do laptopa, możesz.

Aby odblokować iPada za pomocą odcisku palca, nadal mamy pierwszą generację Touch ID wbudowanego w fizyczny, klikalny przycisk Home. Jest on szybki i działa bardzo dobrze.

Kamery Apple iPad 2020

Podobnie jak w zeszłorocznym budżecie 10,2-calowego iPada, ten jest wyposażony w tę samą 8-megapikselową kamerę główną i 1,2-megapikselową kamerę FaceTime. Główna z nich robi akceptowalne zdjęcia i może filmować w rozdzielczości 1920x1080, z prędkością 30 klatek na sekundę. Twój smartfon zdecydowanie bardziej niż ten iPad nadaje się do robienia zdjęć i nagrywania wideo.

Przednia kamera (FaceTime) robi zdjęcia w dość niskiej rozdzielczości i generalnie jest tutaj tylko dla okazjonalnych rozmów wideo, niewiele więcej. A w przypadku połączeń wideo jest wystarczająca. Na szczęście, ludzie nie są ogólnie rzecz biorąc zainteresowani kamerami na tabletach, plus doszliśmy do wniosku, że kiepskie kamery na budżetowych smartfonów i tabletów są dane. Zwłaszcza, gdy ważne funkcje, takie jak jakość ekranu i wydajność są na punkt.

Apple iPad 2020 żywotność baterii

Jak zawsze, Apple zapewnia do 10 godzin surfowania po Internecie przez Wi-Fi lub oglądania filmów, a to uczciwa ocena. Za jedną opłatą ten iPad wystarcza mi na około 9,5 godziny intensywnego użytkowania, podobnie jak zeszłoroczny budżet iPada 10,2-calowego.

Oznacza to, że studenci i profesjonaliści nie muszą martwić się o żywotność baterii w ogóle, ponieważ iPad 2020 może, i będzie trwał przez cały dzień pracy lub dzień szkolny, z wystarczającą ilością baterii, aby oszczędzić na sesji oglądania filmów po.

21 października 2020 Recenzje telefonów

0 Komentarze