Najlepsze smartfony do 500 zł - Xiaomi Redmi 6a

7 stycznia 2019 Recenzje telefonów

Ostatnio w sieci krąży sporo żartów na temat telefonów Xiaomi. Pojawił się nawet popularny tag #xiaomilepsze, który internauci zamieszczają pod wszelkimi artykułami i recenzjami dotyczącymi jakichkolwiek telefonów innych marek. Trzeba jednak przyznać, że w tagu tym kryje się sporo prawdy. Pomimo tego, że Xiaomi przez długi czas był producentem kojarzącym się głównie z tanimi chińskimi smartfonami, to obecnie jakość jego produktów potrafi być naprawdę imponująca.

Warto przyjrzeć się modelowi Xiaomi Redmi 6a, który stanowi najtańszą propozycję w ofercie tego producenta.Klienci w Polsce powszechnie uważają, że jak na swoją cenę telefony Xiaomi odznaczają się bardzo dobrą jakością. Redmi 6a oferuje dokładnie coś takiego. Jest to model z niższej półki i nikt nie ukrywa, że nie powinniśmy oczekiwać po nim zbyt wiele. W tym przedziale cenowym konkurencja jest co prawda bardzo mocna, ale decydując się na model Xiaomi mamy stuprocentową pewność, że otrzymamy dokładnie to, czego szukamy.

Wygląd

Pewnym mankamentem telefonu może być grubość przednich ramek wokół ekranu. Nie są one najmniejsze, co przekłada się na wygodę użytkowania. Mimo wszystko jednak od przodu telefon prezentuje się naprawdę przyzwoicie i jak na tę półkę cenową - budzi zaufanie. Nieco gorzej jest niestety z jego drugą stroną, na której zdecydowanie bardziej widać oszczędności. Ponownie jednak wraca świadomość, że za te pieniądze nie powinniśmy oczekiwać cudów.

Wydajność

Pod skromną obudową kryje się całkiem mocna jak na te pieniądze specyfikacja techniczna. Smartfon we wszystkich testach wydajności wypada naprawdę dobrze. Nawet po uruchomieniu kilkunastu aplikacji jednocześnie nie odczuwa się żadnych wyraźnych zacięć czy spowolnienia w działaniu. Oczywiście, przy większym obciążeniu takie zacięcia mogą być już odczuwalne, ale i tak płynności działania nie można tu wiele zarzucić.Xiaomi Redmi 6a korzysta z funkcji Full Display Exposure, która pochodzi bezpośrednio od iPhone. Funkcja ta znacznie ułatwia korzystanie z telefonu, pozwala bowiem na nawigowanie za pomocą gestów ekranowych i rezygnację z dolnego panelu z przyciskami. Równocześnie jednak wymaga ona pewnej wydajności, której Xiaomi Redmi 6a zwyczajnie brakuje. Z tego powodu przy korzystaniu z niej telefon lubi się nieco zacinać.

Aparat fotograficzny

Kupując smartfona zwykle zależy nam na jak najlepszym aparacie fotograficznym. Często jednak zapominamy, że jest to dość kosztowny element i w przypadku modelu smartfona za 500 zł nie powinniśmy oczekiwać niczego profesjonalnego. Tak właśnie jest w przypadku Xiaomi Redmi 6a. Telefon nie jest wyposażony w żaden szczególny aparat, choć powinien zadowolić mniej wymagające osoby.

Podsumowując, w swojej półce cenowej Xiaomi Redmi 6a jest bardzo dobrym telefonem. Jak za takie pieniądze model oferuje całkiem niezłe parametry. Dopóki nie używamy go do szczególnie obciążających zadań wydajność jest zadowalająca. Telefon odznacza się też zastosowaniem kilku nowoczesnych rozwiązań oraz dość dobrą obudową. Oferuje zatem wszystko, czego możemy oczekiwać po porządnym smartfonie z niższej półki cenowej.

7 stycznia 2019 Recenzje telefonów

0 Komentarze