Samsung Galaxy S8

5 stycznia 2019 Recenzje telefonów

Samsung to jeden z najważniejszych graczy na światowych rynkach smartfonów, który niejednokrotnie zaskakiwał nas wysoką jakością swoich urządzeń oraz nowatorskimi rozwiązaniami. Najnowszy model ze słynnej serii Galaxy - Samsung Galaxy S8 - zapowiada się równie ciekawie. Już w pierwszym momencie widać, że nowy model wnosi do serii mnóstwo świeżości. Uwagę przykuwa przede wszystkim ekran Infinity o przekątnej 5,8 cala.

Proporcje wynoszą tu 18,5:0, co również jest nietypowym rozwiązaniem. Ekran posiada zakrzywione boki. Na przednim panelu producent nie przeznaczył niemalże żadnego miejsca na ramki ekranu. Daje to modelowi ciekawy i bardzo oryginalny wygląd.

Specyfikacja techniczna telefonu

Samsung swoimi flagowymi modelami nie tylko zachwyca użytkowników, ale sam wyznacza standardy dla innych producentów. Podobnie jest w przypadku Samsunga Galaxy S8. Zastosowany w modelu układ Exynos 8895 zapewnia wysoką wydajność pracy. Standardowa wersja posiada 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci wbudowanej.

Telefon wyposażony jest w Bluetooth 5.0, stanowiący najnowsze osiągnięcie w dziedzinie łączności. Samsung tworzy również wiele własnych rozwiązań, które możemy spotkać wyłącznie w jego telefonach. Zalicza się do tego między innymi stacja dokująca DeX czy Bixby - asystent pozwalający na głosowe sterowanie telefonem. W tym ostatnim przypadku istnieją jednak pewne ograniczenia co do korzystania w Polsce.Samsung Galaxy S8 trafił do oficjalnej sprzedaży 19 kwietnia 2018 roku.

W momencie pojawienia się na polskim rynku telefon kosztował 3499 zł. Jest to bez wątpienia jeden z najlepszych smartfonów, jakie pojawiły się w sklepach w roku 2018. Samsung kolejny raz wypuścił na rynek model, który wyznaczył nowe standardy i ponownie podniósł poprzeczkę dla innych producentów. Wysoka wydajność sprawia, że nawet przy bardzo obciążających aktywnościach telefon działa bardzo sprawnie.

Na temat nowej formy przedniego panelu telefonu pojawiają się oczywiście odmienne opinie. Niektórzy użytkownicy są zachwyceni tą zmianą, inni twierdzą z kolei, że producent nie poszedł we właściwym kierunku. Nie da się jednak zaprzeczyć temu, że Samsung Galaxy S8 to nie tylko jeden z najlepszych, ale również najbardziej charakterystycznych telefonów na rynku 2018 roku.

5 stycznia 2019 Recenzje telefonów

0 Komentarze