Xiaomi Mi A2 - najważniejsze informacje

15 grudnia 2018 Recenzje telefonów

Smartfon Xiaomi Mi A2 to telefon, który pojawił się na rynku w trzecim kwartale roku 2018. Jest to ten sam telefon, który na rynku chińskim jest znany jako Xiaomi Mi 6x. W smartfonie można znaleźć podwójny aparat główny oraz pojedynczy na przodzie, telefon wspiera przy tym Bluetooth 5.0 posiadając jednocześnie zarówno czytnik linii papilarnych, jak i slot na drugą kartę nanoSIM.

System, pamięć i procesor

Xiaomi Mi A2 to telefon, który pracuje w systemie Android 8.1 Oreo. Posiada przy tym aż ośmiordzeniowy procesor z układem graficznym Adreno 512. W zależności od tego, na jaki model się zdecydujemy, możemy korzystać zarówno z 4, jak i z 6 GB pamięci operacyjnej. Także pamięć wewnętrzna jest zróżnicowana i wynosi od 32 do 128 GB, choć można dokonać jej rozszerzenia wykorzystując w tym celu kartę microSD.

Wyświetlacz i budowa telefonu

Telefon został wyposażony w wyświetlacz IPS TFT o przekątnej 5,99 cala i rozdzielczości 1800 na 2160 przy zagęszczeniu 403 pikseli na cal. Wyświetlacz jest dodatkowo chroniony przez specjalne szkło, co zapobiega jego uszkodzeniom odpowiadając na jedną z częściej zgłaszanych przez potencjalnych nabywców potrzeb. Telefon ma przy tym 158 milimetrów wysokości, 75 milimetrów szerokości oraz 7,3 milimetry grubości. Jest wyjątkowo lekki, a jego waga nie przekracza 168 gramów. Osoby, które stawiają na atrakcyjność wizualną tego rodzaju rozwiązania, z pewnością ucieszą się, że model jest dostępny w kilku wariantach kolorystycznych, obudowa może być więc nie tylko czarna lub złota, ale nawet różowa.

xiaomi mi a2 recenzja

Co warto wiedzieć o aparatach?

Na uwagę zasługuje choćby to, że aparat został wyposażony nie w jedną, ale w aż dwie matryce. Maksymalna rozdzielczość nagrywanych za jego pośrednictwem filmów również może imponować, wynosi bowiem 3840 na 2160. Funkcje Telefon posiada nie tylko wzmiankowany już Bluetooth 5.0, ale także GPS z A-GPS, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2.4 i 5 GHz, akcelerator, czujnik światła i czujnik zbliżeniowy, magnetometr, żyroskop, specjalny czujnik grawitacyjny, czujnik tak zwanego efektu Halla oraz czytnik linii papilarnych. Przy zakupie warto mieć jednak świadomość tego, że mamy do czynienia z telefonem, który nie obsługuje NFC niezbędnego do wykonywania płatności mobilnych.

Bateria

Gdy w grę wchodzi bateria, Xiaomi Mi A2 zwraca na siebie uwagę dzięki obecności takiej, której pojemność wynosi 3010 mAh. Zastosowanie znalazł przy tym akumulator litowo-polimerowy. Obecna jest także funkcja szybkiego ładowania oraz port USB 2.0, który umożliwia podłączenie do telefonu tak myszki, jak i klawiatury. Smartfony Xiaomi Mi kupisz na dragonist.pl >>

15 grudnia 2018 Recenzje telefonów

0 Komentarze