Nowa wersja Xiaomi Redmi Note 5

13 grudnia 2018 Recenzje telefonów

Xiaomi wprowadził na rynek w Chinach nowy model Xiaomi Redmi Note 5. Nie było by w tym zaskoczenia, gdyby nie to, że urządzenie jest tam wiele ciekawsze niż to co jest proponowane pod tą samą nazwą w Indiach. Miejmy nadzieje, że ten lepszy sprzęt trafi już niedługo do sprzedaży na Polski rynek. Dwa zupełnie inne sprzęty. Nie tak dawno do sprzedaży wprowadzono w Indiach Redmi Note 5 oraz Redmi Note 5 Pro. Pierwszy to nic innego jak Redmi 5 Plus, który nie tylko wcześniej pojawił się w Chinach, ale ma już swoją wersję globalną więc nie ma zaskoczenia, że w Państwie producenta tak samo został ten sprzęty oznaczony i obecnie zaprezentowany.

Jednak to co trzeba zauważyć to fakt, że Redmi Note 5 to tak naprawdę alternatywa dla indyjskiego Redmi Note 5 Pro, a nie jest to jego zwykła wersja. Urządzenie ma taką samą konstrukcję z podwójnym aparatem z tyłu tak jak na rynku indyjskim sprzęt droższy z dodatkiem Pro. Co więc jeżeli pojawi się globalna wersja nowego Redmi Note 5 to ma być oparta na urządzeniu z Chin a nie tym sprzedawanym w Indiach. Chiński Redmi Note 5 to ulepszony indyjski Redmi Note 5 ProWprowadzany do Państwa środka Redmi Note 5 to nieco ulepszony względem Redmi Note 5 Pro sprzęty.

xiaomi redmi note recenzja

Kluczowe elementy są takie sam a więc ekran IPS LCD, do tego Snapdragon 636 czy też bateria z pojemnością 4000 mAh. Są jednak nieco inne elementy, które firma zdecydowała się do tego urządzenia wprowadzić. Między innymi pojawia się lepsza optyka w ramach głównego aparatu. Otrzymuje ten sprzęt obiekty z lepszą jasnością. Ulepszony jest sensor 12 Mpx, który poprawioną ma wielkość piksela. Ostrzenie jest przyspieszona, lepiej działa ze względu na technologię Dual Pixel. Nowy aparat z przodu, który ma 13 Mpx z trybem portretowym i automatycznym udoskonalaniem, które otrzymują specjalne bazowe uczenie maszynowe. W urządzeniu jest złącze USB C i jest to nowość. Do tego również lepsza technika w zakresie szybkiego ładowania. Zastosowany jest Android 8 z dodatkowo nakładką MIUI 9.

Tym samym sprzęt wprowadzony do sprzedaży w Chinach bazuje na nowszym oprogramowaniu, które przygotowane zostało pod kątem technologii Treble. Oznacza to więc, żę aktualizację systemu będą niezależne od tego jak wygląda praca nad nakładką. Będzie można wprowadzać do urządzenia kolejne rozwiązania udoskonalające niezależnie od prac nad nakładką MIUI. Jeśli nawet nie ma nowej nakładki MIUI nie będzie problemu z tym, by do urządzenia wprowadzić nowy system od Google.  Ceny — tradycyjnie już — są konkurencyjneNie będzie oczywiście zaskoczenia, że proponowane urządzenie jest dobrze wycenione dla klientów. Model jest dostępny w czterech kolorach i trzech wariantach w zakresie pojemności, które jak wiadomo będą zróżnicowane pod kątem cenowym. Wygląda to więc następująco: Redmi Note 5 (3 GB/32 GB) - 1099 jaunów (ok. 600 zł);Redmi Note 5 (4 GB/64 GB) - 1399 jaunów (ok. 760 zł);Redmi Note 5 (6 GB/64 GB) - 1699 juanów (ok. 920 zł).Na tą chwilę nie wiemy czy to urządzenie będzie się pojawiać w sprzedaży takżę w naszym kraju, ale wydaje się to prawdopodobne. Szczególnie możemy to przypuszczać ze względu na to, że urządzenia takie jak Redmi 5 i Redmi 5 Plus w ramach rynku globalnego są dostępne. 

13 grudnia 2018 Recenzje telefonów

0 Komentarze