Samsung Galaxy A5 (2017) - wrażenia po kilku dniach

28 listopada 2018 Recenzje telefonówDesign tego urządzenia jest taki typowo samsungowy aż do bólu. W stosunku do poprzednika wersja poprawiła się i uległa zaobleniu, co ma zarówno swoje plusy jak i minusy. Na pewno polepszyła się ergonomia. Ta jest po prostu perfekcyjna. Można powiedzieć, że trudno o drugie urządzenie, które tak dobrze leży w dłoni. Niestety przez to nieco gorzej to urządzenie wygląda. Teraz to samsungowa mydelniczka o bardzo typowej formie. Generacja z zeszłego roku była ładniejsza, co nie znaczy, że ta jest brzydka, ale mogło być lepiej. Bardzo łatwo zbiera odciski palców i to na pewno minus dla tego urządzenia, także szybko się kurzy. 

Niezbyt oryginalnie, ale dobrze wykonane

Jakość wykonania smartfona jest jednak świetna, a chłodna tafla szkła sprawia wrażenie obcowanie z urządzeniem z najwyższej półki. Niestety patrząc na popalcowaną obudowę ciężko  stwierdzić czy urządzenie jest szklane czy plastikowe. W niektórych wersjach kolorystycznych jest to trudne nawet gdy są idealnie czyste. W przypadku ubiegłorocznej generacji łatwiej zauważyć z jakiego materiału są one wykonane. Dodatkowo pojawia się także opcja wodoszczelności, po raz pierwszy w serii A. Wydajność Jeśli byłby to typowy przedstawiciel dla średniej półki można byłoby się tego spodziewać. Ale ta seria miała być trochę inna. Dlatego jeśli chodzi o wydajność nie jest najlepiej. To jeden z najwolniejszych sprzętów na rynku, który kosztuje więcej niż 1500 złotych. NA to jak aplikacja wystartuje trzeba będzie trochę poczekać. . Animacje niekiedy zwalniają, responsywność jest jak na tą cenę niezadowalająca.

Smartfon działa nieźle, da się go całkiem wygodnie obsługiwać, jeśli jednak porówna się go do średniaków za około 1000 złotych, w stosunku do urządzeń w tej samej cenie a więc około 1800 złotych wypada blado.Problemem jest więc wydajność, ale także niekiedy stabilność działania okazuje się być problemowa.

samsung a5 recenzja

Dobry aparat

Jeśli będzie chciało się powiedzieć o plusach to na pewno dobry będzie tutaj sprzęt do robienia zdjęć. Aparaty mają 16 Mpx i sprawują się całkiem dobrze. Nie ma jednak optycznej stabilizacji obrazu, która na pewno by się przydała. W słabszych warunkach oświetleniowych trudno zrobić zdjęcie, które nie będzie poruszone. Na pewno wiele pozytywnych słów powiedzieć można o ekranie, który jest w tym sprzęcie naprawdę na dobrym poziomie i spełni Wasze oczekiwania.

Oprogramowanie i zagadkowa bateria

Oprogramowanie wygląda ładnie, dobrze się na nim pracuje, ale nie ma dobrej optymalizacji. Trudno powiedzieć dlaczego tryb pracy na dwóch oknach jednocześnie w przypadku Samsunga jest tak ograniczony. To co inni zachwalają dla mnie nie jest takie oczywiste a mianowicie to jak sprawdzi się bateria. Wszyscy piszą, że czas pracy jest dobry, jednak nie jest to więcej niż 10 godzin. Bywało tak, że Snapchat zjadał 1/3 baterii a tak nie powinno to wyglądać, pod tym kątem więc jest sporo do poprawy i w kolejnych latach  Samsung akurat nad tym elementem swojego sprzętu będzie mógł popracować, by wyglądało to nieco lepiej. 

28 listopada 2018 Recenzje telefonów

0 Komentarze