WWDC 2018 Keynote o godzinie 19:00.

7 września 2022 Porady

Od jakiegoś czasu wiemy, że tegoroczne WWDC odbędzie się w dniach 4-8 czerwca. Apple wysłało jednak właśnie zaproszenia do dziennikarzy, osób z branży i innych. Ujawniono, że keynote otwierający WWDC odbędzie się 4 czerwca o godzinie 10 rano (11 czasu polskiego) w McEnery Convention Center w San Jose. Czego możemy się spodziewać po konferencji?

Co Apple pokaże nam w następnej kolejności?

Z perspektywy fanów sprzętu Apple najważniejszy jest Keynote. To właśnie tam przedstawiciele firmy przedstawią najnowsze osiągnięcia z ostatnich 12 miesięcy. Zobaczymy prezentacje iOS 12, macOS 10.14 i watchOS 5, a także tvOS 5.
Odwiedzający będą mogli pobrać najnowsze wersje beta, aby przetestować systemy po zakończeniu prezentacji. Publiczne beta testy rozpoczną się dopiero po zakończeniu prezentacji.

Jakie nowe funkcje przyniesie system iOS 12?

Według ostatnich informacji, choć Apple może nie wprowadzić wielu zmian w iOS 12, to jednak zgromadzono ich sporą liczbę. Jakich zmian można się spodziewać w nowym systemie?

  • Więcej opcji kontroli rodzicielskiej, w tym monitorowanie tego, jak długo dziecko spędza czas na smartfonie;
  • Nowe opcje dla rzeczywistości rozszerzonej (gry wieloosobowe)
  • ulepszona aplikacja Zdjęcia (lepsze algorytmy rozpoznawania i segregowania zdjęć);
  • Ulepszone wideo FaceTime
  • Animoji + Animoji ulepszone dla iPadów
  • Ulepszony Face ID
  • Aplikacja Exchange z ulepszonymi funkcjami
  • Uniwersalne aplikacje dla iOS i macOS

WWDC: nowe iPady i iPhone SE 2 zapowiedziane

Urządzenia te były przedmiotem licznych plotek. Dotyczy to zwłaszcza iPhone SE 2, na którego z niecierpliwością czeka wielu zwolenników urządzeń z logo nadgryzionego jabłka. Mnogość informacji na temat nowego SE jest przytłaczająca. Informacji jest bardzo dużo. Wspominano o nim już wielokrotnie. Były to pierwsze wzmianki. Potem pojawiły się informacje, że będzie przypominał swojego poprzednika. W końcu pojawiły się informacje, że prawdopodobnie będzie przypominał iPhone'a X i że zostanie użyta jego nazwa. Pomimo wszystkich informacji, Apple nie potwierdziło jeszcze, że ten model będzie dostępny na WWDC 2018.

Paradoksalnie, mimo że informacji o nowych iPadach jest mniej niż zwykle, wydaje się, że zapowiedź ich pojawienia się jest znacznie bardziej prawdopodobna. FaceI D i zmniejszone ramki będą głównymi cechami tegorocznego iPada Pro.

Konferencja zapowiada się w tym roku bardzo ciekawie. Mamy nadzieję, że Apple zaprezentuje nowe urządzenia, a nie tylko systemy. Będziemy tam, aby się o tym przekonać. Warto zaznaczyć, że wydarzenie będzie transmitowane na żywo.

7 września 2022 Porady

0 Komentarze