Nowy iPhone - jeszcze większy wydatek?

4 września 2022 Porady

Jeśli szokują was obecne ceny nowych smartfonów, to będziecie jeszcze bardziej zszokowani, gdy nadejdą tegoroczne iPhone'y. Według najnowszych analiz, ceny telefonów będą nadal rosły.

iPhone 2018 cena

Jeszcze jakiś czas temu cena 1000 dolarów wydawała się barierą nie do pokonania. Jednak zeszłoroczny iPhone X kosztował po opodatkowaniu grubo ponad 1000 dolarów. Cena iPhone X Plus w tym roku może nawet przekroczyć 1200 dolarów.

Wiele osób uważało, że mniej osób skusi się na telefon z ceną przekraczającą 1000 dolarów. Było to szczególnie prawdziwe, gdy w sprzedaży były również iPhone 8 Plus i iPhone 8 Plus. Nie odbiegały one jakością od iPhone'a X.

Te szybko okazały się błędne i iPhone X stał się najlepiej sprzedającym się smartfonem firmy z Cupertino i przez wiele miesięcy był najpopularniejszym smartfonem w ogóle.

Wzrost cen nie ogranicza się do urządzeń Apple. Dotyka on niemal wszystkich producentów smartfonów. W ciągu ostatnich dwóch lat flagowce Samsunga są droższe o 15% od flagowców OnePlus i Huawei odpowiednio o 32,6% i 33%.

Wysokie marże, rosnące koszty związane z marketingiem, technologią, produkcją, podatki oraz inflacja składają się na obecną cenę najnowszych smartfonów. Dotyczy to zwłaszcza modeli flagowych, które są urządzeniami o randze premium.

Czy to się zatrzyma?

Trudno nam uwierzyć, że iPhone X kosztował ponad 1000 dolarów. Mimo to, sprzedawał się świetnie. To prawdopodobnie znak, że sprzęt nadal będzie droższy i nadal znajdą się chętni na jego zakup. Może dojść do tąpnięcia w sprzedaży, jeśli jeden z głównych graczy na rynku smartfonów zawyży cenę swojego modelu. Na ruchy producentów musimy poczekać, ale musimy uzbroić się w cierpliwość.

4 września 2022 Porady

0 Komentarze