Jak zgrać muzykę na iPhone? Krótki poradnik

6 września 2022 Porady

Smartfony wyprodukowane przez Apple są coraz bardziej popularne w Polsce i nic w tym dziwnego – to świetny sprzęt z bardzo dobrym systemem. Ale jego specyfika powoduje, że niektóre na pozór proste czynności wymagają od nas trochę więcej czasu. Tak jest chociażby z wrzucaniem muzyki na iPhone. Po to krótki poradnik, który odpowie na pytanie – jak wgrać muzykę na iPhone?

Jak wrzucić muzykę na iPhone za pomocą iTunes?

Wgyrwanie muzyki za pomocą iTunes to metoda podstawowa i – można rzec – oficjalna. Choć sposobów i dróg jest rzecz jasna zdecydowanie więcej. Ale zacznijmy od iTunes.

  • By dokonać tego za pomocą iTunes potrzebujemy oczywiście samego programu, który w wersji na Windows lub MacOS możemy pobrać stąd;
  • Musimy dodać multimedia z dysku naszego komputera do biblioteki iTunes;
  • Podłączamy iPhone’a do komputera;
  • Teraz możemy zgrywać muzykę na telefon poprzez zaznaczenie interesujących nas materiałów i przeniesienie ich metodą przenieś i upuść do podłączonego iPhone’a. Po skopiowaniu znajdą się one w naszym urządzeniu;
  • Interesujące nas piosenki, czy albumy możemy przenieść także za pomocą prawego przycisku myszy, po kliknięciu PPM pojawi się polecenie dodaj do urządzenia i z listy wybieramy naszego iPhone’a.

Jeżeli nie chcemy każdorazowo podłączać iPhone’a kablem do naszego komputera, to istnieje na to sposób. Wystarczy w podsumowaniu zaznaczyć opcję Synchronizuj z tym iPhonem przez Wi-Fi. Wówczas nie będziemy musieli używać kabla, a urządzenia będą się wzajemnie widziały podczas podłączenia do tej samej sieci. Jest to spore ułatwienie i o wiele wygodniejsze rozwiązanie.

Jak wgrać muzykę na iPhone bez pomocy iTunes

Jeżeli korzystanie z iTunes nie jest dla Was wygodne i chcecie zgrać muzykę w jakiś sposób to nic straconego – istnieje sporo alternatyw dla tej drogi.

Kopiowanie muzyki za pomocą CopyTrans Manager

Jedną z metod jest skorzystanie z programu CopyTrans Manager, który można pobrać stąd. Jest to bardzo popularne rozwiązanie, które z czasem rozrosło się do całkiem sporych rozmiarów i stało się narzędziem to zarządzania treścią na iOS.

Gdy pobierzemy program i zainstalujemy wszystkie potrzebne komponenty, wystarczy go uruchomić, wskazać interesujące nas pliki, czy foldery i gotowe!

Multimedia zostaną skopiowane do naszego iPhone’a. Aplikacja pozwala także na zarządzanie plikami (możemy zmieniać tagi, okładki etc)

Zgrywanie muzyki przy użyciu programu PhoneTrans

Kolejny i chyba jeszcze prostszy sposób to wykorzystanie programu PhoneTrans, który pobrać można stąd. Gdy mamy już program, uruchamiamy go, podłączamy urządzenie, przechodzimy do zakładki Music, a tam klikamy w plusik znajdujący się w prawym górnym rogu. Wybieramy pliki, które nas interesują i gotowe, w bibliotece naszego iPhone’a znajdują się nasze ulubione kawałki.

Sposobów jest więcej

Programów, czy aplikacji, które zastąpić mogą iTunes jest znacznie więcej. Niektóre są darmowe, jak wszystkie wymienione wyżej, a zdarzają się także płatne. Uważamy jednak, że wymienione przez nas propozycje są w zupełności wystarczające.

Przyjemnego słuchania ulubionej muzyki na Waszych iPhone’ach.

6 września 2022 Porady

0 Komentarze