Poznaliśmy datę premiery iPhone XI?

5 września 2022 Porady

Ups, chyba ktoś tu się wygadał… zrobił to prezes japońskiego telkomu SoftBank, które język okazał się być za długi. Przez przypadek wygadał on chyba datę premiery nowych iPhone’ów. Daty, które już od jakiegoś czasu krążą po Sieci zdają się znajdywać potwierdzenie.

iPhone 2019

Prezes japońskiego SoftBanku Ken Miyauchi podczas spotkania z inwestorami, rozmawiał z nimi na temat zmian, które wchodzą od pierwszego października w japońskim prawie. Dotyczą one wymogu stawianego na operatorach komórkowych, aby Ci rozdzielali oferty na smartfony od ofert abonamentowych.

Prawo to wchodzi w życie na początku października, a sam Miyachi podczas przedstawiania zmian, wspomniał, że w zgodzie z tymi zmianami najnowsze modele iPhone’ów będą sprzedawane w dotychczasowej ofercie na abonament przez jedynie 10 dni.

Po chwili doszło do konsternacji i szef SoftBanku próbował wycofywać się z tych słów, twierdząc, że nie zna on rzecz jasna dokładnej premiery nowych smartfonów od giganta z Cupertino.

iPhone 11 – data premiery

Słowa prezesa informują nas, że oficjalnej sklepowej premiery nowych iPhone’ów powinniśmy spodziewać się 20 września, co potwierdza wcześniejsze doniesienia pojawiające się w tej sprawie.

Przedsprzedaż w takim razie powinna ruszyć 13 września, czyli tydzień przed premierą, co jest standardowym terminem w przypadku premier firmy Apple.

Preordery ruszają zawsze w tym samym tygodniu, w którym dochodzi do prezentacji urządzenia. Od 7 lat są one organizowane zawsze we wtorki lub środy. Jako, że środa tego tygodnia przypada na 11 września, która będzie osiemnastą rocznicą zamachów w Nowym Jorku na World Trade Center to powinniśmy spodziewać się zaprezentowania urządzenia we wtorek, 10 września. Wówczas przedstawiciele Apple pokażą nam iPhone’a XI w pełnej krasie.

Na pewno Japonia pojawi się w gronie Państw, w których iPhone pojawi się w sprzedaży najwcześniej.
iPhone 11 premiera w Polsce

Przez ostatnie lata utrzymywała się tendencja, w której premiera nowych iPhone’ów odbywała się u nas tydzień po premierze światowej. Spodziewamy się więc, że nowe dzieci Apple pojawią się u nas 27 września.

5 września 2022 Porady

0 Komentarze