Dlaczego Xiaomi jest tak popularną marką?

4 grudnia 2018 Ciekawostki

Zainteresowanie produktami od Xiaomi stale rośnie. Smartfony prosto z Chin należą do tych chętnie wybieranych urządzeń mobilnych i dzięki temu skutecznie dają się we znaki konkurencji. Z czego ten sukces marki wynika, dlaczego warto zainteresować się ofertą przygotowaną przez tą firmę? Popularność tej marki rzeczywiście rośnie, a urządzenia te sprzedają się świetnie. Warto więc poznać ją nieco lepiej.

Co to takiego marka Xiaomi?

Xiaomi to prywatna chińska spółka, która zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedawaniem smartfonów, aplikacji mobilnych i różnego rodzaju urządzeń, które zaliczają się do grona elektroniki użytkowej. Firma założona została w 2010 roku a główna siedziba znajduje się w Pekinie w dzielnicy Haidan. Od samych początków firma ukierunkowana była na tworzenie produktów wysokiej jakości, których cechy wyróżniają się na tle konkurencji a jednocześnie sprzedawane są bardzo tanio. Polityka firmy od samego początku się nie zmienia a mianowicie nie zwiększa ona swojej marży, która jest na poziomie pięciu procent. Początkowo firma produkty sprzedawała przez swoją stronę internetową, z czasem otworzyła się na zewnętrznych sprzedawców oraz sklepy detaliczne.

Pierwszym produktem był smartfon Mi1. W Polsce urządzenia tej marki oficjalnie są dostępne od września 2016 roku. Co decyduje o popularności Xiaomi?Przede wszystkim wyróżnikiem w przypadku tej marki są niskie ceny, szczególnie w stosunku do oferowanej jakości. Marka ma wiele atrakcyjnych propozycji właściwie we wszystkich swoich segmentach, jednak to głównie smartfony sprawiły, żę ma tak silną pozycję na rynku. Większość urządzeń tej marki należy do sektora budżetowego, gdzie królują przede wszystkim produkty należące do grona serii Redmi.

Obecnie zyskują także na popularności propozycje przygotowywane w ramach kategorii produktów, które nie są już niskobudżetowe.Coraz większą popularność ma między innymi Mi A2, który fabrycznie ma czystego Androida a także jeden z tańszych flagowców na rynku a więc urządzenie Mi 8. Zdecydowana większość nowoczesnych telefonów przygotowywanych przez Xiaomi to naprawdę bardzo dobre specyfikacje, zapewniają one również szybkie i bezawaryjne działanie. Modele te należą do najbardziej konkurencyjnych propozycji na rynku, ponieważ sprawdzają się przy większości zastosowań, zarówno gdy chodzi o klientów prywatnych jak i biznesowych.

O wysokiej jakości na pewno świadczyć będą liczne recenzje oraz testy. Dlaczego warto wybrać smartfon Xiaomi?Produkty przygotowywane przez XIaomi wyróżniają się na tle chińskich smartfonów, ale także na tle innych urządzeń firm, które są mniej znane na rynku. Nie odbiegają pod kątem jakości wykonania, a często mają wbudowane elementy, które są nieobecne we flagowcach tych najbardziej popularnych producentów. Przykładem może być np. opcja dual sim, która nie we wszystkich tych najdroższych urządzeniach obecnie się pojawia. Jednocześnie urządzenia od Xiaomi nie tracą na swojej aktualności i funkcjonalności z czasem. Modele starszych generacji nierzadko posiadają parametry lepsze niż nowe produkty marek konkurencyjnych. Pozostają jednak tańsze, a na dodatek oprogramowanie jest regularnie aktualizowane, dlatego nie ma obaw o bezpieczeństwo, ze sprzętem pracuje się z dużym komfortem. 

4 grudnia 2018 Ciekawostki

0 Komentarze