Huawei Mate 20 Lite oficjalnie

13 grudnia 2018 Ciekawostki

Huawei Mate 10 Lite przez wiele miesięcy był najlepiej sprzedającym się urządzeniem w Polsce jeśli chodzi o smartfony. Wydaje się, żę następca ten sukces może powtórzyć, bo przynosi sporo usprawnień. Szklana obudowa i wcięcie w ekranie Urządzenie inaczej niż poprzednik ma obudowę nie z metalu, ale z modnego obecnie szkła. Prawie cały przód to duży ekran, który ma 6,3 cala wielkości i proporcje 19,5 na 9. Do tego rozdzielczość 2340 x 1080. W górnej części znajduje się wcięcie z głośnikiem i dwoma aparatami, które można zamaskować wyświetlając tam czarny pasek. Przód nasuwa skojarzenie z iPhone, tył jednak jest dużo bardziej oryginalny. Charakterystyczna jest otoczka wokoło aparatu i czytnika linii papilarnych jest w innym odcieniu. Wersje kolorystyczne to czarna, złota oraz niebieska. Dwa aparaty i dobre funkcje. Dostajemy podwójne aparaty i nie jest to niespodzianka w poprzedniku takie rozwiązanie również było.

Główny aparat 20 Mpx i przedni 24 Mpx są wspierane przez dwa aparaty 2 Mpx, które odpowiadają za wykrywanie głębi i rozmywanie tła. Na tym jednak możliwości aparatu się nie kończą, ponieważ producent zadbał o stworzeniu garści dodatków programowanych, dzięki którym praca z aparatem staje się przyjemniejsza.

Sztuczna inteligencja

Sztuczna inteligencja odpowiada za wykrywanie scen, które mają pomóc w dobraniu ustawień. Dzięki temu lepsze będzie nasycenie kolorów, ostrość, kontrast, balans bieli czy redukowanie szumów. Sztuczna inteligencja współpracuje obecnie z tylnym i przednim aparatem. O ile główny aparat wykrywa wiele scen bo ponad 20 to ten, który jest z przodu jedynie 8.Warty odnotowania jest fakt, że mamy sztuczną inteligencję, którą będzie można także wyłączyć po zrobieniu zdjęcia.

Urządzenie pozwala nagrywać krótkie klipy 720p przy 480 klatkach na sekundę, dzięki temu dostajemy 16 krotne spowolnienie. Flagowce są jeszcze lepsze bo daję 960 kl jednak i tak to dobry wynik. W średniej półce cenowej takie rozwiązania się bowiem nie pojawiają. Skopiowany został nie tylko wygląd urządzenia, ale także mamy sztandarową funkcję Iphone a mianowicie Animoji. W przypadku Huawei opcja ta dostaje nazwę 3D Qmoji. Przedni aparat śledzi ruchy twarzy a następnie wyświetlana na ekranie animowana postać je oddaje. Z tak przygotowanego materiały tworzyć można gifa i wysłać go innym osobom.

huawei

Tryb artystyczny

Tryb artystyczny działa jak aplikacja Prisma, jednak w czasie rzeczywistym. Na obraz z kamery nakłada się filtr, który stylizuje wideo na kreskówkę, do wyboru jest kilka różnych efektów graficznych. Dostajemy także rozszerzoną rzeczywistość, tryb AR, na obraz pochodzący z kamery nakłada się różne mniej lub bardziej zabawne animacje wprowadzone do urządzenia.

Rozpoznawanie twarzy

Przedni aparat może także odpowiadać za rozpoznanie twarzy i dzięki temu będziemy mieli alternatywę dla czytnika linii papilarnych lokowany z tyłu. Urządzenie ma tworzyć model 3D twarzy i dzięki temu rozwiązanie ma być bezpieczne. Huawei Mate 20 Lite ma niezłą specyfikacjęW urządzeniu dostajemy całkiem niezłe podzespoły, energooszczędne rdzenie wydajnego procesora, W stosunku do poprzedniego modelu z tej linii mamy mieć wydajność CPU większą o 68 procent. 

13 grudnia 2018 Ciekawostki

0 Komentarze