Ładowarki samochodowe - czym się wyróżniają?

22 grudnia 2020 Ciekawostki

Ładowarki samochodowe to urządzenia, które przydadzą się każdemu kierowcy. To niezbędne wyposażenie, szczególnie jeśli dużo podróżujemy i chcemy utrzymać stały kontakt ze światem za pomocą smartfona. Ładowarki samochodowe sprawdzą się w przypadku zawodowych kierowców, taksówkarzy, kierujących Uberem, handlowców, czy innych osób, które spędzają wiele godzin za kółkiem. To również doskonały pomysł na prezent, abyśmy mogli być zawsze w kontakcie z bliskimi i zapewnić im większy komfort. Ładowarkę samochodową wpina się bezpośrednio do gniazdka zapalniczki, które często w rzeczywistości i tak nie jest wykorzystywane.

Zalety ładowarki samochodowej

Ładowarki samochodowe marki Hama dostosowują swoją moc do ładowanego konkretnego urządzenia, dlatego nie ma ryzyka, że uszkodzimy swój telefon. Ponadto niektóre z ładowarek Hama np. ładowarka samochodowa "Qualcomm® Quick Charge™ 3.0" 3A + KABEL Type-C 1,5M posiada uniwersalne wejście USB, dzięki któremu można podłączać do ładowania różne urządzenia, także np. tablety lub aparaty fotograficzne. Dzięki uniwersalnemu gniazdu ładowarka może służyć do uzupełniania energii w różnych urządzeniach. Ponadto ładowarka chroni urządzenia przed przegrzaniem czy przeładowaniem. Każde podłączone urządzenie ładowane jest z optymalną dla niego mocą. Wszystkie ładowarki samochodowe są wyposażone w mocny kabel (niekiedy spiralny, który umożliwia swobodne korzystanie z telefonu np. przez pasażerów i nie zajmuje dużo miejsca), który jest także odporny na uszkodzenia mechaniczne. Ładowarki samochodowe Hama przechodzą restrykcyjne testy pod względem jakości i bezpieczeństwa, dzięki czemu gwarantują ochronę podłączonego sprzętu i największą wydajność.

Jak wybrać dobrą ładowarkę samochodową?

  • Dobra ładowarka samochodowa powinna być wyposażona w systemy ochronne dbające o smartfony i inne urządzenia elektroniczne.
  • Lepiej gdy ładowarka ma możliwość odpinania kabla USB lub są do niej dołączone wymienne końcówki, dostosowane do różnych urządzeń.
  • Dioda led z kolei pozwala kontrolować cały proces i zachować pewność, że urządzenie pracuje bez zarzutów.
  • Długi kabel, który pozwoli odkładać sprzęty w wygodne miejsce, nieprzeszkadzające kierowcy.
  • Ładowarka powinna być niewielka, aby nie zabierać zbyt wiele miejsca.
  • Dobra ładowarka może optymalizować proces ładowania, jednocześnie pielęgnując baterię ładowanego urządzenia, przedłużając jej żywotność.

Ładowarka powinna posiadać 2 lata gwarancji producenta.
 

 

22 grudnia 2020 Ciekawostki

0 Komentarze