Gmail przestaje działać: Google mówi o swoich problemach z pocztą elektroniczną

20 sierpnia 2020 Ciekawostki

Od dziś rano (20 sierpnia) użytkownicy skarżą się na problemy z popularną usługą poczty elektronicznej Google, Gmail. Użytkownicy Gmaila mogli mieć problemy z wysyłaniem i odbieraniem e-maili - niezależnie od tego, czy dołączali do nich załączniki, czy nie. Pojawiły się również informacje o tym, że Google Drive również ucierpiał z powodu przestoju, a obecnie gigant wyszukiwarki pracuje nad rozwiązaniem.

Od najmłodszych godzin rannych użytkownicy poczty Gmail zgłaszają problemy związane z obsługą poczty elektronicznej. Zgodnie z niektórymi skargami zdarzały się przypadki, w których nie można było wysyłać ani odbierać e-maili. Ponadto istniały również inne problemy, które uniemożliwiały użytkownikom zalogowanie się na swoje konto Gmail. Android Authority również zgłaszał usterki dotyczące załączników do plików w wiadomościach e-mail.

Po tym jak serwis Spotify został wczoraj poddany masowym przestojom, wydaje się, że dziś kolej na Google'a. Na allestoerungen.de niemieccy użytkownicy Gmaila zgłaszali problemy związane z wysyłaniem i odbieraniem e-maili za pomocą swojego konta Gmail. Wydaje się również, że Google Drive napotkał na problemy z pobieraniem i wysyłaniem plików. Nie wydaje się, aby był to lokalny problem, ponieważ użytkownicy Google na całym świecie również chili się z ich sprawiedliwego udziału skarg i raportów. W Downdetector, były skargi użytkowników z takich krajów jak USA, Rosja, Korea, Hiszpania, Australia, Węgry i Niemcy.

Zasadniczo, ktokolwiek próbuje wysłać e-mail z załącznikiem, otrzyma komunikat o błędzie. Zaleca się stałe sprawdzanie stanu sieci. Nawet bez załącznika w wiadomości e-mail może pojawić się również komunikat o błędzie. Google wydał już oświadczenie na temat tego problemu: "Nadal badamy ten problem. Dostarczymy aktualizację do godziny 8/20/20, 11:38 rano (CET), określając, kiedy spodziewamy się rozwiązania problemu. Problemy z wysyłaniem poczty e-mail, Problemy z nagrywaniem spotkań, Problemy z tworzeniem plików na dysku, Problemy z wysyłaniem plików przez użytkownika CSV w konsoli administratora, Problemy z wysyłaniem wiadomości w czacie Google, Problemy z witrynami dodającymi nowe strony, Problemy z pocztą głosową", na podstawie tego, co Google zamieścił w panelu administracyjnym pakietu G Suite Status Dashboard.

Jednak Google wspomniał, że "usługa Gmail została już przywrócona dla niektórych użytkowników, a w najbliższej przyszłości spodziewamy się rozwiązania dla wszystkich użytkowników. Proszę pamiętać, że ten przedział czasowy jest szacunkowy i może ulec zmianie". Więc jeśli nadal masz trudności z zalogowaniem się na swój dysk Google lub masz problemy z Gmail'em, bądź cierpliwy.

Strona G Suite Status Dashboard wskazuje również problemy z innymi usługami Google. Na podstawie uzyskanych tam informacji można stwierdzić, że oprócz usług Gmail i Google Drive problemy z Docs, Google Chat, Trzymaj i Pocztą głosową również uległy pewnym zakłóceniom. Użytkownicy Gmaila i innych usług Google nie mogą zrobić nic więcej niż wykazać się cierpliwością, dopóki firma nie rozwiąże problemu. Być może jest to dobry moment na ponowne rozważenie posiadania alternatywnego adresu e-mail.

20 sierpnia 2020 Ciekawostki

0 Komentarze