Więcej iPad'ów Apple z USB C może być w drodze

24 sierpnia 2020 Ciekawostki

Od końca 2018 roku Apple oferuje już tablet iPad Pro z połączeniem USB C. Teraz kolejne modele mają otrzymać uniwersalny port - ale nie wcześniej niż wiosną przyszłego roku.

Jak MacRumors donosi w odniesieniu do chińskiej strony MyDrivers, Apple ma wprowadzić zmieniony iPad Air 4, w tym Apple A14 chip i USB-C zamiast znanego portu Lightning w marcu 2021 roku. Dzięki temu iPad Air będzie znacznie bliżej iPad Pro.

W tylnej części tabletu ma się znaleźć również Smart Connector, który umożliwi podłączenie do zewnętrznych klawiatur - np. nowej Magic Keyboard. Jak wynika z raportu, iPad Air 4 będzie dostępny w konfiguracji 128, 256 i 512 GB.

iPad Air 4: cieńsze ramki jak iPad Pro

Ponadto nowy iPad Air będzie wyposażony w 11-calowy wyświetlacz Liquid Retina. To może być model już wspomniany przez analityka Apple Ming-Chi Kuo. Powiedział, że dokładna przekątna wyświetlacza jest podobno 10,8 cala.
 
Niezależnie od tego, jak duży będzie to wyświetlacz, powinien on - podobnie jak iPad Pro - mieć znacznie cieńsze ramki. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie większego wyświetlacza o tych samych wymiarach obudowy. Taki iPad Air mógłby wypełnić lukę pomiędzy tanim iPadem a iPadem Pro.

Zgodnie z raportem, Apple chce, abyś zapłacił za te funkcje i bardziej elegancki design. Podczas gdy ceny obecnego iPada Air 3 w USA zaczynają się od 499 dolarów, nowy iPad Air 4 ma kosztować 649 dolarów.

Dodatkowo, w raporcie wspomina się o kolejnej aktualizacji iPada Pro, która może pojawić się we wrześniu lub październiku. Nie ma jednak żadnych dalszych szczegółów. Tak szybka aktualizacja wysokiej klasy iPada byłaby zaskakująca, ponieważ Apple zaktualizowało tablet dopiero wiosną ubiegłego roku.

Jednak spojrzenie na czas dostawy iPada Pro może wskazywać, że tak wczesna aktualizacja może być naprawdę wydana. Na przykład, witryna Apple podaje obecnie dostawę 11-calowego iPada Pro z Wi-Fi i 128 GB najwcześniej 22 września.

24 sierpnia 2020 Ciekawostki

0 Komentarze