Telefony z Chin gdzie kupić?

25 listopada 2018 Chińskie telefony

Jeśli chcemy kupić sprzęt elektroniczny na pewno warto sprawdzić czy na pewno jest on nam oferowany przez autoryzowanego dystrybutora. Tylko w taki sposób możemy być pewni, że nasze prawa konsumenta będą chronione. Jak więc sprawdzić czy kupujemy produkt z pewnego źródła?Trudno w sieci znaleźć sklepy, gdzie w nazwie będzie Apple czy Samsung. Są to bowiem marki, znaki towarowe, które podlegają ochronie prawnej.

Nie jest to żaden przypadek. Za tą marką idą określone skojarzenia, na podstawie których budowane są także doświadczenia związane ze sprzedażą i obsługą. Dlatego takie firmy starają się dbać cały czas o to, by mieć odpowiedni poziom i budzić dobre skojarzenia. Dlatego prowadzona jest przez te firmy także walka z nieuczciwymi sprzedawcami.

Gdzie można kupić Xiaomi?

Xiaomi to marka, która w Polsce jest dostępna dopiero od niedawna. To firma ABC Data nie tak dawno stała się marką, która jest oficjalnym dystrybutorem w Polsce. Był to przełom, gdy chodzi o dostępność tych urządzeń w Polsce. Do tej pory Polacy byli bowiem zdani na łaskę oraz niełaską dystrybutorów nieoficjalnych, co niestety często prowadziło do nieudanych zakupów. Zdarzało się, żę jako nowe sprzedawane były telefony poserwisowe, w sprzętach pojawiło się chińskie oprogramowanie, które przejmowało dane użytkowników.

Sklep z Chińskimi telefonami

Nie brakawało także firm, które korzystały z nazwy Xiaomi nielegalnie używając je w nazwie sklepów i nie przejmowali się w ogóle ochroną prawną. Marka nie miała nad tym kontroli, ponieważ nie była na naszym rynku oficjalnie reprezentowana. Tych sklepów, które były na rynku i używały nazwy Xiaomi było sporo, oczywiście bez zgody właściciela i było to nielegalne, przynajmniej od chwili, gdy firma wkroczyła na polski rynek. Po tym jednak dość szybko takie sklepy zaczęły znikać. Obecnie produkty Xiaomi można już kupować u oficjalnych dystrybutorów. Aktualną listę licencjonowanych sprzedawców będzie można sprawdzić na stronie producenta. Znajdują się na tej liście między innymi różnego rodzaju sieci handlowe znane w naszym kraju i zajmujące się sprzedażą elektroniki. Można także znaleźć oficjalne salony prowadzone przez tą markę oraz sklep internetowy.

Dlaczego kupować u autoryzowanego dystrybutora?

Przede wszystkim, gdy na taki zakup się decydujemy zyskujemy pewność. Autoryzowany dystrybutor sprzedaje towar, który pochodzi prosto od producenta, który odpowiada za jego jakość. W przypadku produktów od Xiaomi oznacza to gwarancję, że w sprzęcie znajduje się odpowiednie oprogramowanie. Kupując z niepewnego źródła np. w bardzo niskiej cenie jest ryzyko, że kupimy urządzenie na rynek azjatycki z europejskim oprogramowaniem instalowanym chałupniczą metodą. Przy pierwszej aktualizacji urządzenia dojdzie do jego zablokowania. To tak jak z autem, Niska cena oznacza wątpliwą historię pojazdu. Chcąc kupić Xiaomi na pewno warto kupować u sprawdzonych sprzedawców. Lampka ostrzegawcza powinna się zapalać przed zakupem szczególnie gdy trafi się na ofertę wyjątkowo atrakcyjną cenowo. Wtedy trzeba sprawdzić warunki zakupu i upewnić się, że wszystko jest w porządku.

25 listopada 2018 Chińskie telefony

0 Komentarze