Xiaomi Redmi 6 i Redmi 6A oficjalnie

29 grudnia 2018 Recenzje telefonów

Minęło pół roku do tego jak była premiera urządzeń z linii Redmi 5 i firma Xiaomi prezentuje już nam następców dla tych urządzeń a mianowicie Redmi 6 oraz Redmi 6A. Bliźniacze nowości Xiaomi z ekranami 18:9W ramach budżetowej linii smartfonów pojawiają się dwie nowości. To co zostaje nam zaoferowane to modele 6 oraz 6A. Oba te urządzenia otrzymują takie same ekrany IPS LCD, które mają 5,45 cala i format 18x9 a także rozdzielczości 1440 x 720 pikseli. Ekrany w ten sposób przygotowane zajmują ponad 80% powierzchni przedniego panelu.

Oba urządzenia pod kątem obudowy są praktycznie takie same. Xiaomi prezentuje nam nie tylko zmodyfikowany nieco kształt obudowy, dzięki któremu urządzenie ma jeszcze lepiej leżeć w dłoni. Obudowa wykonana z tworzywa sztucznego, która ma przypominać szczotkowany metal. Ciężko powiedzieć czy pojawi się wstawka aluminiowa podobnie jak w przypadku Redmi 5. Kluczowa różnica między tymi urządzeniami to fakt, że w pierwszym pojawia się czytnik linii papilarnych. Tańszy wariant nie ma tego dodatku.

Xiaomi Redmi 6 32GB Dual SIM Czarny

Xiaomi Redmi 6 32GB Dual SIM Czarny. Fot. dragonist.pl

W obu urządzeniach nadal pojawia się gniazdo słuchawkowe jack 3,5 mm, port microUSB oraz dioda podczerwieni, dzięki czemu wykorzystywać można ten sprzęt jako pilot. Oszczędności w Redmi 6A poszukano w podzespołachTak jak przystało na sprzęt Xiaomi dostajemy całkiem dobrą specyfikację w stosunku do innych modeli z niższej cenowej półki. Małym zaskoczeniem może być jedynie to, że wykorzystywany jest ośmiordzeniowy Helio P22, ale oczywiście nie będzie to wada. Urządzenie 6A jest tańsze i gorzej wyposażone przez producenta.

Jeśli chodzi o różnice w tych urządzeniach prezentują się one następująco: Układ ośmiordzeniowy Helio P22 znajduje się w Redmi 6 natomiast w przypadku Redmi 6A dostajemy cztery rdzenie. W każdym przypadku jest to Cortexach A53. Pamięć ram to 3 albo 4 GB w przypadki Redmi 6 a w przypadku Redmi 6A dostajemy 2 GB. Pamięć wbudowana w tym urządzeniu to 32 albo 64 GB w przypadku urządzenia Redmi 6 a w przypadku Redmi 6A jest to już 16 GB. Aparat główny w przypadku Redmi 6 to 13Mpx i optyka f/2.2, dodatkowy sensor 5 Mpx w przypadku Redmi 6 A mamy jedynie ten pierwszy sensor bez dodatkowego.

Jedynie w Redmi 6 znajduje się opcja szybkiego ładowania, podobnie jak gdy chodzi o czytnik linii papilarnych. Podwójny aparat w przypadku Redmi 6 ma dodatkowy sensor, który służy do zbierania danych o głębi. Te wykorzystywane są między innymi w przypadku robienia zdjęć portretowych do precyzyjnego nakładania efektu rozmycia tła na zdjęciach. Opcja taka nie będzie dostępna w przypadku tańszego urządzenia Redmi 6A. Zobacz smartfony Xiaomi Redmi na dragonist.pl - sklep internetowy ze smartfonami. 

29 grudnia 2018 Recenzje telefonów

0 Komentarze