Samsung Galaxy S9 - prezentacja

14 grudnia 2018 Recenzje telefonów

Samsung Galaxy S9 to telefon, z którym na rynku mamy do czynienia począwszy od pierwszego kwartału 2018. Był to też naturalny następca telefonu Samsung Galaxy S8. O jego oryginalności przesądzał, między innymi, nowszy model procesora, niższy niż wcześniej współczynnik SAR, a także nowszy system operacyjny. Telefon zwracał też uwagę większą pojemnością wbudowanej pamięci, która, w zależności od modeli, mogła wynosić od 64 do nawet 256 GB. Samsung Galaxy S9 to także inna niż do tej pory matryca aparatu fotograficznego. W sprzedaży model ten dostępny jest także jako Samsung Galaxy S9+.

System, procesor oraz pamięć

Telefon Samsung Galaxy S9 działa w ramach systemu Android 8.0 Oreo, choć warto mieć na uwadze i to, że posiada on autorski interfejs Samsung Experience 9.0. Wykorzystywany w nim procesor jest bardzo solidny z uwagi na posiadanie aż ośmiu rdzeni, praca jest przy tym płynna dzięki 4 GB RAM-u. Choć pamięć wbudowana może osiągać nawet 256 GB, osoby, którym zależy na pomieszczeniu w telefonie szczególnie wielu informacji, nie powinny czuć się ograniczony. Pamięć można rozbudować dzięki karcie microSD nawet o 400 GB.

Budowa telefonu i wyświetlacz

Telefon odznacza się wyświetlaczem o przekątnej 5,8 cali i podwójnym zakrzywieniu, a także matrycą Super AMOLED. Co ciekawe, zaokrąglone brzegi sprawiają wrażenie optycznie wychodzących poza ramy smartfona, co sprawia, że trudno mówić o widocznej granicy pomiędzy rzeczywistością oraz samym ekranem telefonu komórkowego. Model ma około 147 milimetrów wysokości, 68 milimetrów szerokości i 8,5 milimetrów grubości. Z powodzeniem można go też zaliczyć do telefonów bardzo lekkich, jako że waży 163 gramy.

recenzja samsunga galaxy s9

Aparaty

Główny aparat w telefonie Samsung Galaxy S9 charakteryzuje się matrycą posiadającą rozdzielczość 12Mpx. Można liczyć w nim także na AF, optyczną stabilizację obrazu oraz obecność lampy błyskowej. Producent zadbał tez o to, aby aparat posiadł nie jeden, ale aż dwa typy przesłony. Pierwszy znajduje zastosowanie, gdy oświetlenie nie jest zbyt dobre. Co ważne, nie ma żadnych przeciwskazań do tego, aby nagrywać filmy w rozdzielczości 4K przy obrazie w sześćdziesięciu klatkach na sekundę.

Najciekawsze funkcje aparatu

Wiele funkcji telefonu Samsung Galaxy S9 zasługuje na to, aby wspomnieć o nich w przynajmniej kilku słowach. Na pierwszy plan wysuwa się to, że telefon można odblokować na wiele sposobów, dzięki czemu każdy użytkownik może zdecydować się na opcję, która sprawdza się najlepiej w jego konkretnym przypadku. Na uwagę zasługuje także łączność ze stacją DeX Pad, która bez problemu nawiązuje połączenie z monitorem. Dzieki temu obraz ze smartfona można podziwiać na wielkim ekranie, a wszystko odbywa się bez strat dla jego jakości. Istnieje też możliwość korzystania z programu Super Slow Motion, który sprawia, że możliwe jest tworzenie GIF-ów. Na bazie selfie można też stworzyć unikatowe emotikony, co powinno spodobać się zwłaszcza młodszym użytkownikom telefonu. Ciekawą opcją jest też wykorzystanie ładowarki indukcyjnej po to, aby zdecydować się na ładowanie bezprzewodowe. Innym ważnym udogodnieniem jest opcjonalne korzystanie nie z jednej, le z dwóch kart SIM.

14 grudnia 2018 Recenzje telefonów

0 Komentarze