Xiaomi Black Shark Helo oficjalnie

21 grudnia 2018 Recenzje telefonów

Firma Xiaomi prezentuje oficjalnie pierwsze swoje urządzenie dla graczy. Black Shark Helo to pierwsze urządzenie na rynku, które dostaje aż 10 GB RAM. Nowa obudowa z podświetleniem RGBTo urządzenie otrzymuje stylizowaną obudowę, która od razu ma budzić skojarzenia ze sprzętem dla graczy. Projektanci urządzenia poprawili wyraźnie konstrukcję pierwszego modelu Black Shark. Przód to oczywiście 6 cali wyświetlacz z frontem 18x9 a także rozdzielczość Full HD+ z dość sporymi ramkami. Wynika to z tego, że na przednim panelu znajdują się głośniki stereo, ma być również odpowiednie miejsce na kciuki, które mają wygodnie spoczywać na obramowaniu.

Na pewno istotną zmianą jest to, że mamy nie panel LCD, ale pojawia się tam ekran AMOLED, który dostaje niższą jasność, ale cechuje się także wyraźnie lepszym kontrastem, jak i pełnym pokryciem palety DCI – P3. Odświeżenie ekranu to nadal 60Hz a więc firma pod tym kątem nie doganiała czy to Asusa czy RAzera. Ekran AMOLED z tego modelu ma oferować również zaawansowany HDR. Wykorzystano tam Pixelworks, które to umożliwia konwersje standardowego materiału do HDR w czasie rzeczywistym jak w przypadku Nokii 7.1. Dzięki temu uzyskany ma być bardziej przejrzysty i szczegółowy obraz co może przełożyć się na lepszą precyzję, np. w czasie grania w strzelanki i inne gry akcji. Najważniejsze zmiany są na tylnym panelu urządzenia. Duża część tyłu to obecnie tafla hartowanego szkła, która została wkomponowana w aluminiową ramę o profilowanych bokach.

xiaomi black shark recenzja

Dodatkowo pojawia się tam również dodatkowo logotyp, który dostaje podświetlenie RGB. Xiaomi poszło więc tutaj w kierunku Razera, ale Chińczycy dodatkowo wzbogacają urządzenie o dwa paski na bokach. Które również otrzymują diody RGB. Oprogramowanie ma analizować obraz na ekranie w trakcie grania i dzięki temu w czasie rzeczywistym ma być dopasowany kolor podświetlenia. Dodać warto, żę cztynik znajduje się na tylnym panelu, a na dolnej krawędzi znajduje się złącze USB C w standardzie 2.0. Smartfon nie otrzymał gniazda słuchawek jacka 3.5 mm.

Black Shark Helo także w wersji z 10 GB RAM-uModel Helo podobnie jak poprzednik jest oparty o układ Snapdragon 845. Jednak tutaj firma postanowiła na to, by wprowadzić do urządzenia nowoczesny system chłodzenia cieczą, który opiera się na dwóch rurkach cieplnych. Ma to zapewnić lepsze rozprowadzanie ciepła. Jednocześnie układ wspierany jest dedykowanym procesorem obrazu z rozwiązaniem MEMC, który zapewniać ma bardziej płynny i ostry obraz w trakcie grania. Bateria otrzymała 4000 mAh pojemności i szybkie ładowanie. Black Shark Helo ma nie tylko nowoczesne standardy łączności, ale takżę system anten na planie X, co sprawia, żę w trakcie użytkowania sprzętu nie będą one zasłaniane przez użytkowania. Uwagę przyciąga oczywiście wzmianka o tym, że mamy tam aż 10 GB RAM. Ilość ta oczywiście przygotowana jest dla wariantu topowego. Urządzenie może mieć nawet 256 GB pamięci wbudowanej. Dostępne wersje są tam następujące: 6 GB RAM-u i 128 GB pamięci wbudowanej;8 GB RAM-u i 128 GB pamięci wbudowanej;10 GB RAM-u i 256 GB pamięci wbudowanej.

21 grudnia 2018 Recenzje telefonów

0 Komentarze