Jaki smartfon najlepiej wybrać? Który będzie najlepszy?

25 grudnia 2018 Porady

Nadal jest sporo osób, które zastanawiają się czy kupić smartfona czy zostać przy zwykłym telefonie. Pomimo, że na naszym rynku nadal są dostępne klasyczne urządzenia to jednak te inteligentne sprzęty zdobywają coraz większą liczbę użytkowników. Jednak duża liczba modeli a także systemów operacyjnych sprawia, że wiele osób nie wie jak wybrać dla siebie dobry smartfon.

Zastosowanie

Zanim będziemy wybierać urządzenie trzeba zastanowić się nad tym czego oczekuje się od telefonu a potem odpowiedzieć sobie na pytanie czy będzie to narzędzie biznesowe, czy potrzebne będzie edytowanie dokumentów, czy zależy nam na grach a może na doskonałych zdjęciach. Odpowiadając sobie na kilka takich pytań można łatwo stwierdzić jakie urządzenie będzie dla nas atrakcyjne i na co warto będzie się decydować.

Parametry

Urządzenia zwane smartfonami są podobnie zbudowane, oferują szereg różnych udogodnień. Im droższy będzie sprzęt tym lepiej się prezentuje, ma lepsze opcje i wykonanie. Aby ułatwić sobie zakup podpowiemy jakie parametry będą najważniejsze.

Ekran

Oczywiście ekran to ważny element i tutaj można się zdecydować na IPS i technologię LCD, albo w droższych przypadkach urządzenie z ekranem AMOLED. Warto także sprawdzić czy urządzenie posiada również ochronę w postaci szkła Gorilla Glass, które chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Procesor

Procesor to oczywiście serce urządzenia, nie zawsze jednak jest konieczne sprawdzenie zamontowanego modelu. Wiele zależy od tego jaki mamy system. Obecnie wykorzystuje się różne procesory, jednak coraz częściej gdy chodzi o przygotowanie smartfona stawia się na cztery i osiem rdzeni, co pozwala na bardzo wydajną pracę sprzętu.

Pojemność

W urządzeniach nie korzysta się z dysku, ale pamięci flash. Niektóre modele mogą mieć wbudowaną pamięć bez jej rozszerzania inne będą wykorzystywać karty pamięci Obecnie urządzenia mogą mieć od 8 do nawet 128 GB wbudowanej pamięci w zależności od ceny.

jaki telefon kupić?

System

To ważny element, który bierze się pod uwagę, od tego bowiem w dużej mierze będzie uzależniony komfort użytkowania takiego sprzętu. Najczęściej jednak pojawiają się obecnie urządzenia z Androidem. Ewentualnie osoby, które kupują sprzęt z nadgryzionego jabłka będą otrzymywać autorski system iOS.

Czas pracy na baterii

Jeśli ktoś był miłośnikiem tradycyjnych urządzeń to pewnie w przypadku smartfonów na minus będzie dla niego czas pracy na baterii. Większość takich sprzętów pracuje jeden dzień, po czym będzie trzeba je dodatkowo ładować. Więc jeśli ktoś chce smartfon kupić koniecznie powinien o tym pamiętać.

Zdjęcia

Trzeba się zastanowić czy urządzenie ma służyć do robienia zdjęć, jeśli tak to warto sprawdzić jakie parametry mają telefony, które są tworzone z myślą o miłośnikach fotografii. Należy zwrócić uwagę nie tylko na rozdzielczość aparatu, ale także na to jaka optyka jest tam wykorzystywana. Dodatkowo lampa LED, która pozwoli doświetlić miejsce, gdzie zdjęcie będzie wykonywane.

Transmisja danych

Producenci dają nam obecnie wiele różnych elementów, dzięki którym taki sprzęt ma większe możliwości. Warto sprawdzić jakie opcje transmisji danych zostaną tam zastosowane.

Wybór smartfona na pewno nie będzie łatwy przy tym jak duże jest zróżnicowanie na rynku, warto więc dobrze przemyśleć taką decyzję.

25 grudnia 2018 Porady

0 Komentarze