Jak używać widgetów w iOS 14

22 lipca 2020 Porady

Oto jak najlepiej wykorzystać widgety w iOS 14.

Widgety w iOS 14 w końcu trafiają na ekran główny, wyznaczając ekscytujący czas w historii Apple. Podczas gdy widgety są dostępne w Today View od iOS 10, użytkownicy w końcu będą mogli oglądać widgety bezpośrednio na ekranie głównym, gdy zostanie on wydany jeszcze w tym roku (lub właśnie teraz, jeśli masz odwagę zainstalować betę iOS 14). 

Bez względu na to, czy wziąłeś zanurzenie i zainstalowałeś betę iOS 14, czy jesteś po prostu ciekaw, co będziesz mógł zrobić z widgetami jeszcze w tym roku, mamy dla Ciebie rozwiązanie. 

  • Jak dodać widgety do ekranu głównego w systemie iOS 14
  • Stuknij i przytrzymaj dowolne miejsce na ekranie głównym, aż aplikacje zaczną trzepotać. 
  • Dotknij ikony + w lewym górnym rogu - zostaniesz przeniesiony do menu widżetu.
  • Dotknij widżetu, który chcesz dodać do ekranu głównego, a w razie potrzeby wybierz żądany rozmiar. 
  • Dotknij przycisku Dodaj widżet.
  • Przeciągnij widżet, aby zmienić jego położenie.
  • Dotknij przycisku Gotowe w prawym górnym rogu, aby zapisać nowy układ ekranu głównego.

To całkiem proste, ale można zrobić więcej, aby jak najlepiej wykorzystać swoje widżety.

Co mogę zrobić z widżetami?

Dodawanie widgetów do ekranu głównego to pierwszy krok do widgetów w systemie iOS - jest ich więcej do wypróbowania. 

Zmień rozmiar swojego widżetu

W zależności od widżetu, który chcesz dodać do swojego ekranu głównego, masz możliwość wyboru jego rozmiaru. Poszczególne rozmiary dyktują nie tylko ilość miejsca, jaką Twój widget zajmie na ekranie głównym, ale także informacje o ofercie - aplikacja pogodowa, na przykład, pokazuje aktualną pogodę w najmniejszej formie, a szczegóły dotyczące podziału na godziny w większej formie. 

Możesz przesunąć palcem po dostępnych rozmiarach przed dotknięciem przycisku Dodaj widżet w kroku 4 powyżej. Dokuczliwie, w odróżnieniu od smartfonów z systemem Android, nie można dostosować rozmiaru widżetu już umieszczonego na ekranie głównym - trzeba będzie usunąć widżet i ponownie dodać mniejszy/ większy widżet.

Tworzenie inteligentnych stosów

Smart Stack jest poręcznym widżetem, który jest rzeczywiście zrobiony z innych widżetów, a Apple twierdzi, że przesunie się między widżetami "aby pokazać najbardziej istotne informacje w ciągu dnia" - problem polega na tym, że standardowy Smart Stack (w tym Notes i widżet Mapy, które, obecnie, nie robi wiele) nie są w rzeczywistości tak pomocne. 

To, czego Apple nie mówi, to możliwość tworzenia własnych inteligentnych stosów i jest to łatwe do zrobienia: po prostu przeciągnij na siebie widgety tej samej wielkości. Podobnie jak w przypadku, gdy przeciągasz aplikację na aplikację, która utworzy folder, widgety są łączone w nowy Smart Stack. Biorąc pod uwagę, że widgety zajmują sporo miejsca na ekranie głównym, jest to naprawdę przydatna funkcja.  

Dodaj widgety do swojego widoku Today View

Widok Today View, dostępny poprzez przeciągnięcie palcem po głównym ekranie głównym, jest miejscem, w którym widżety żyją od czasu ich wprowadzenia w iOS 10. Podczas gdy większość ludzi woli umieszczać widżety na ekranie głównym, zapewniając szybki dostęp w razie potrzeby, Today View jest nadal dostępny w iOS 14. Jest to przede wszystkim miejsce, w którym znajdują się starsze widżety, które nie są kompatybilne z technologią widżetów iOS 14, ale można tam również umieszczać widżety metodą "przeciągnij i upuść".

Jeśli chcesz użyć garstki widżetów bez zajmowania miejsca na ekranie głównym, Twój Widok Dzisiaj jest przydatnym miejscem do ich przechowywania. 

Nie możesz wchodzić w interakcje z widgetami... jeszcze...

Podczas gdy dodawanie widgetów do ekranu głównego jest ogromnym krokiem dla Apple, to jeszcze nie całkiem na terytorium Androida. Widzisz, widgety Apple są w zasadzie tylko do odczytu - w rzeczywistości nie można kontrolować niczego wyłącznie za pomocą widżetu. Zamiast tego, stukając w widżet przeniesie Cię do odpowiedniej aplikacji, aby wyświetlić zawartość widzianą na widżecie.

Oznacza to, że nie znajdziesz widgetów do szybkiego przełączania funkcji, takich jak Bluetooth i Wi-Fi, co ogranicza użyteczność widgetów w porównaniu z odpowiednikami Androida, które w niektórych przypadkach działają jako mini aplikacje bezpośrednio na ekranie głównym. 

To nowe terytorium dla Apple i wyobrażamy sobie, że to coś, co zmieni się z iOS 15 w 2021 roku, ale na razie jest to ograniczenie, z którym użytkownicy iOS będą mieli do czynienia. 

Usuń swoje widżety

I na koniec, warto chyba wyjaśnić, jak pozbyć się widgetów, jeśli się je ma dość i ma się ich dość:

  • Dotknij i przytrzymaj widżet, który chcesz usunąć, aż pojawi się menu kontekstowe.
  • Dotknij przycisku Usuń widżet.
  • Dotknij przycisku Usuń, aby potwierdzić swój wybór.

Czy jesteś podekscytowany wprowadzeniem widżetów do ekranu głównego w systemie iOS 14? Jakich widżetów innych firm oczekujesz? Daj nam znać na Twitterze. Aby dowiedzieć się więcej na temat iOS 14, zapoznaj się z naszymi najlepszymi wskazówkami i sztuczkami dotyczącymi iOS 14, a także dowiedz się, jak skonfigurować back tap w iOS 14. 

22 lipca 2020 Porady

0 Komentarze