Jak wybrać smartfon dla seniora?

26 grudnia 2018 Porady

Choć wydaje się, że osobom starszym trudno przychodzi oswajanie się z nowoczesnymi technologiami, to w dużym stopniu jest to mit. W rzeczywistości wystarczy jedynie nieco chęci, aby każdy senior mógł nauczyć się korzystać ze wszystkich dobrodziejstw nowoczesności. Dotyczy to również telefonów. Nowy smartfon może być jak najbardziej dobrym wyborem. Wybierając telefon dla takiej osoby warto jednak poświęcić nieco czasu na poszukiwania i uwzględnić przy tym wszystkie ograniczenia u seniora wynikające z podeszłego wieku.

Producenci smartfonów starają się tworzyć w swoich ofertach również i takie modele, które są przystosowane do potrzeb osób starszych. Zrozumiałe jest, że telefon taki powinien być przede wszystkim prosty w obsłudze i przyjazny dla kogoś, kto nie jest szczególnie obeznany z nowoczesnymi technologiami. Rzecz jasna istotna jest także funkcjonalność.Smartfon dla seniora - najważniejsze cechyDobry telefon dla seniora powinien posiadać kilka cech. Jest to przede wszystkim prosta obsługa. Warto pamiętać, że osoby starsze często nie mają dużego doświadczenia w korzystaniu z takich urządzeń, zatem w ich przypadku model ze zbyt wieloma funkcjami i "bajerami" nie ma sensu. Warto wybrać model z dużymi i czytelnymi klawiszami. Jeśli chodzi o czytelny interface, to wiele zależy oczywiście od systemu operacyjnego.

telefon dla seniora

Trudno jest jednoznacznie wskazać, który system jest najlepszy dla seniora - jest to już kwestia indywidualnych preferencji.Skoro mowa o czytelności, warto wybrać smartfona z jak największym wyświetlaczem. W przypadku osoby starszej, o słabszym już wzroku, jest to niezwykle istotne. Przyjmuje się, że minimum powinno tu stanowić 5 cali przekątnej. Warto też wybrać telefon z wyświetlaczem IPS. Technologia ta zapewnia znacznie lepsze dopasowanie kolorów oraz kontrastów oraz sprawia, że obraz jest dobrze widoczny nawet oglądany pod kątem. W smartfonach przeznaczonych dla seniorów często dostępne są tak zwane szybkie tryby. Pozwalają one na natychmiastowe uruchamianie najważniejszych funkcji, takich jak kontakty czy wykonywanie połączeń. Dzięki temu użytkownik szybko może dotrzeć na miejsce bez przechodzenia przez mnóstwo innych funkcji.Potrzebny jest również wytrzymały akumulator. Osoby starsze z reguły szukają w telefonie praktyczności, przez co nie chcą raczej musieć co chwilę go ładować.

Przy okazji praktyczności warto też wspomnieć o wytrzymałej obudowie. W przypadku telefonu dla seniora bardzo ważne jest, aby obudowa była w stanie przetrwać różne upadki i zarysowania.Warto wybrać telefon o dużej wydajności. Jeśli ktoś nie jest zaznajomiony ze smartfonami, to powolne działanie czy zacinanie się może działać bardzo zniechęcająco. Jak widać, istnieje wiele cech które powinien posiadać dobry telefon dla seniora - wymieniliśmy tu tylko kilka z nich. Istnieje ponadto różne dodatki i konkretne funkcje, które są oferowane tylko przez niektóre modele. W tym przypadku trzeba kierować się indywidualnymi potrzebami danej osoby. Telefon spełniający te wymagania nie musi ponadto kosztować majątku, bowiem coś dobrego możemy kupić już za kilkaset złotych.

26 grudnia 2018 Porady

0 Komentarze