Apple porzuca Beats'y: czy zbliża się koniec marki słuchawek?

3 sierpnia 2020 Ciekawostki

Od miesięcy krążą pogłoski, że Apple wycofa swoją markę słuchawek Beats. Nowe ogłoszenie ponownie rozpala te pogłoski.

Obecne pogłoski o końcu Beatów zaczęły się na początku kwietnia od tweetów przeciekającego Jona Prossera. W tym czasie przewidział, że Apple pożegna się z popularną marką słuchawek. Ale koniec Beatsa nie przyszedłby z dnia na dzień, ale dopiero po tym, jak firma Apple wyrobiła sobie markę z własnymi słuchawkami wokół znanych AirPodów.

Jeden z pierwszych kroków w tym kierunku można teraz prawdopodobnie zobaczyć we wczorajszym komunikacie Apple Music. W ciągu ostatnich kilku godzin, Apple pożegnał się z Beats 1, producent iPhone streaming radiostacja uruchomiona w 2015 roku. Beats 1 jest teraz nazywany Apple Music 1.

Apple Music 1 nadal jest stacją na żywo, która wykorzystuje stare znajome głosy do informowania słuchaczy o świecie muzyki podczas odtwarzania najnowszych hitów. Występy takich gwiazd muzyki jak Billie Eilish, Elton John czy The Weeknd są nadal częścią programowania. W przyszłości wielu innych znanych muzyków, w tym HAIM czy Lady Gaga, zostało pozyskanych na dodatkowe koncerty.

Apple Music: wprowadzono dwie nowe stacje

Ale zmiana nazwy Beatsa 1 była tylko początkiem. Apple wprowadziło również dwie zupełnie nowe stacje, które mają na celu dotarcie do nowej publiczności. Apple Music Hits chce powitać swoimi piosenkami fanów z lat 80-tych, 90-tych i 2000-tych. Pojawiły się też nowe koncerty, które są prezentowane przez znane głosy. Wśród artystów są Alanis Morissette, Snoop Dogg, czy Backstreet Boys.

Druga nowa stacja, Apple Music Country, jest skierowana - jak sama nazwa wskazuje - do fanów muzyki country. Tutaj Apple realizuje podobny program w postaci ekskluzywnych występów z Lukiem Bryanem, Lukiem Combsem czy Carrie Underwood.

Marka Beats najwyraźniej skończyła się przynajmniej na stacji radiowej Apple. Nadchodzące miesiące i lata będą musiały pokazać, jak wygląda przyszłość popularnych słuchawek.

 

3 sierpnia 2020 Ciekawostki

0 Komentarze